امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119275
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; روسیه طی چند ماه اخیر هدف جدید تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا بوده است. برخی از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; روسیه طی چند ماه اخیر هدف جدید تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا بوده است. برخی از رسانه‌های غربی حتی وی را با هیتلر مقایسه کرده‌اند. با این حال علی‌رغم بروز رکود اقتصادی در روسیه و کاهش ارزش پول ملی روسیه محبوبیت پوتین در میان مردم همچنان در حال افزایش است.

بنظر می‌رسد در روسیه، ملی‌گرایی بر اقتصاد پیشی گرفته است.

بنا بر گزارش روزنامه کانادایی گلوب اند میل ارزش روبل طی یک سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است و به دو سوم ارزش پیشین خود نزول کرده است. هم اکنون 41 روبل روسی معادل 1 دلار آمریکا است. با روی کار آمدن پوتین در 1999 وضعیت اقتصاد روسیه رو به بهبود گذاشت. پوتین توانست به مدت 15 سال ارزش روبل را ثابت نگاه دارد.

اما از ماه مارس آمریکا،‌ کانادا و کشورهای اروپایی در پاسخ به اشغال کریمه و دعاوی دخالت روسیه در تنازعات شرق اوکراین اقدام به وضع تحریم‌های شدید علیه این قدرت جهانی کردند.

با این حال محبوبیت پوتین تحت تاثیر تحولات اقتصادی قرار نگرفته و روند صعودی خود را ادامه داده است. بنا بر گزارش این روزنامه آمریکایی 86درصد مردم روسیه در نظرسنجی انجام شده از سوی مرکز مستقل «لوادا» به تایید عملکرد پوتین پرداخته‌اند.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که محبوبیت پوتین نزد مردم روسیه را بالا نگاه داشته بهبود کلی شرایط زندگی از زمان قرار گرفتن وی در صدر قدرت است. بهبود وضعیت حقوق و بازنشستگی، ارتقاء وضعیت جهانی روسیه و بازنمایی رویای روسیه بزرگ از مهم‌ترین مسائلی که ملت روسیه را همچنان به رئیس‌جمهور خود وفادار نگاه داشته است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها