امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119294
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمد فتاح محمد مدیر کل فرهنگ و هنر سلیمانیه، درباره کیفیت برگزاری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمد فتاح محمد مدیر کل فرهنگ و هنر سلیمانیه، درباره کیفیت برگزاری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: با توجه به این‌که یک تاریخ غنی، پشتوانه سینمای ایران است، آنچه که ما در این چند روز دیدیم معرف یک جشنواره معتبر و تأثیرگذار در عرصه فیلم کوتاه بود.

او در پاسخ به این پرسش که حرکت روبه جلو و مثبت سینمای ایران در عرصه فیلم کوتاه تا چه اندازه می‌تواند بر روند حرکتی این عرصه فیلم‌سازی در خاورمیانه و کشورهایی نظیر عراق تأثیرگذار باشد، با بیان این‌که به طور حتم تأثیر بسیاری خواهد داشت، افزود: ما حتماً سعی می‌کنیم تا از تجربه کسب شده در جشنواره فیلم کوتاه تهران به نوعی در راستای برگزاری فستیوال‌های داخلی خودمان استفاده و از آن الگوبرداری کنیم.

فتاح محمد، عملکرد و نگاه هیئت انتخاب و همچنین تعداد و کیفیت فیلم‌هایی را که در این جشنواره به نمایش گذاشته شد، بارزترین ویژگی سی و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران خواند و با تأکید براین‌ که موارد یاد شده برای ما بسیار جالب و قالب تأمل بود، ادامه داد: ما روز گذشته شاهد برگزاری ورک‌شاپی از مهرداد اسکویی در زمینه ایده‌پردازی و فروش ایده بودیم که به نظر من ضمن موثر و قابل توجه بودن، معرف اعتبار و توان آکادمیک این فستیوال بود.

مدیر کل فرهنگ و هنر سلیمانیه در این باره اذعان کرد: به نظر من ما در ایران شاهد برگزاری یک جشنواره کامل و موفق هستیم که به حتم آینده درخشان‌تری هم خواهد داشت.

فتاح محمد در مورد این‌که تا به امروز چند فیلم دیده‌اید؟ گفت: روز اول موفق به تماشای 10 فیلم شدم اما روز دوم به‌خاطر برگزاری جلسه‌ای با حضور آقای ایل بیگی و همچنین حضور در مراکز سینمایی چون مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موسسه رسانه‌های تصویری و موزه سینما، موفق به تماشای فیلمی نشدم و امیدوارم در روزهای آینده تماشای هیچ کاری را از دست ندهم.

او، از کارهای انیمیشن جشنواره امسال و فیلم «هفت سنگ» که برخوردار از موضوعی درباره کودکان شیمیایی بود، به عنوان جذاب‌ترین و تأثیرگذارترین فیلم‌هایی که در روز اول جشنواره دیده، یاد کرد.

مدیر کل فرهنگ و هنر سلیمانیه در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که، فکر می‌کنید جشنواره سی و یکم فیلم کوتاه تهران چه آورده‌هایی می‌تواند برای سینمای سلیمانیه بویژه در گونه فیلم کوتاه داشته باشد، گفت: ما در جریان برگزاری جشنواره، تصمیم به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین ایران و کردستان عراق گرفتیم تا با توجه به آن، ضمن حرکت در راستای تولیدات مشترک بتوانیم هنرجویان خود را برای تحصیل به ایران بفرستیم.

او در این باره ادامه داد: تفاهمنامه‌ای نیز با انجمن سینمای جوانان ایران منعقد خواهیم کرد که مطمئنم ثمرات و نتایج مثبتی برای هردو کشور، بویژه سینمای سلیمانیه عراق درپی خواهد داشت.

فتاح محمد در پایان گفت: از جمهوری اسلامی ایران و آقای ایل بیگی به‌خاطر توجه‌شان به کردستان عراق بسیار سپاسگزارم که با این کار، شرایط کسب تجربه جدیدی را برای ما فراهم آوردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار