امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119298
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 30
آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ...

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر از رهبران شیعیان عربستان سعودی گفت: عالمی از منطقه شیعه‌نشین عربستان به نام «شیخ نمر» به خاطر مجاهدت‌ها و مبارزاتی که داشت و طبعاً پیگیر حقوق حقه خویش در آن منطقه بود مدت‌هاست که در زندان و در اذیت و آزار به سر می‌برد. اخیراً هم شنیدیم حکم اعدامی برای وی صادر شده است.

وی تصریح کرد: تصور ما این است اگر این کار انجام شده باشد یعنی حکم اعدام صادر شده باشد یک خطای استراتژیک است که دولت عربستان بخواهد یک عالمی را بدین شکل، محاکمه و سپس اعدام کند.

معاون جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم تصریح کرد: با توجه به علاقه‌مندان و طرفدارانی که «شیخ نمر» در جهان اسلام به خصوص میان شیعیان دارد صدور چنین حکمی، پیامدهای سنگینی به دنبال خواهد داشت و طبعاً شرایط را به گونه‌ای پیش خواهد برد که دولت عربستان در آینده از این شرایط، خشنود نشده و شرایط سختی برای آنها رقم خواهد خورد.

وی خاطرنشان کرد: تصور ما این است که این اقدام قاعدتاً عملی نخواهد شد هم از این جهت که دولت عربستان محاسبات لازم را دارد که پیامدهای بعدی متوجه او نشود و هم از ناحیه علمای جهان اسلام و شخصیت‌های تأثیرگذار که حقیقتاً با پیگیری های خویش مانع اجرای این حکم خواهند شد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: ما نباید به اظهار تأسف بسنده کنیم بلکه علمای جهان اسلام و شخصیت‌های تأثیرگذار باید وارد اقدامات میدانی و عملی شوند و با تماس گرفتن و حساسیت و شرایط را مطرح کردن، مانع از این اقدام دولت عربستان شوند.

وی ابراز داشت: ما به عنوان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز گذشته (پنج شنبه 24 مهرماه) اطلاعیه دادیم و طبعاً مدیریت حوزه هم موضع‌گیری خواهد کرد و در برنامه‌هایی که داریم این موضع اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها