امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119306
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 20
آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص حکم اعدام «شیخ نمر» به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: ...

آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص حکم اعدام «شیخ نمر» به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: وهابیت یک مذهب ساختگی است که برای خدشه‌دار کردن چهره اسلام توسط انگلیسی‌ها به وجود آمده است و رژیمی که با چنین مبنای فکری شکل بگیرد طبعاً نقشه‌های استعمار پیر انگلیس و استکبار جهانی را پیاده می‌کند.

وی عنوان کرد: اگر یک شخصیت مذهبی و علمی که در واقع فقط تقاضای احقاق حقوق مسلم ملت عربستان را دارد و در تنویر اذهان عمومی برای آگاه ساختن مردم به حق و حقیقت تلاش می کند، صدور حکم اعدام برای این رهبر شیعی بیانگر آن است که دولت عربستان دستور اربابان خویش را پیاده می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: بنابراین پشت صحنه این حکم با واسطه‌ یا بی‌واسطه استکبار جهانی و آمریکا و انگلیس و صهیونیست‌ها هستند لذا کسانی که خوی آدم‌کشی، نسل‌کشی و تجاوز به حقوق مسلم انسان‌ها را در همه جهان آشکارا انجام می‌دهند صدور چنین حکمی به دستور و بر طبق میل و خواست آنها مطلب بعیدی نیست.

وی با بیان اینکه وهابیت ساخته دست‌ انگلیس، نه تنها شیعه بلکه تمام فرقه‌ها را کافر می‌داند و در واقع یک جریان تکفیری است، یادآور شد: از این رو شاهدیم در خود عربستان علاوه بر شیعیان، پیروان سایر ادیان نیز علیه این نظام در شهرهای مختلف تظاهرات کردند و طبیعتاً ماهیت چنین نظام تکفیری اقتضا می‌کند چنین حکمی را صادر کنند در حالی که چنین حکمی ارزش حقوقی و بین‌المللی ندارد و صرفاً یک اقدام استعمار گونه و یک اقدام ضدبشری است که با هر منطقی محکوم است.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: در جایی که استکبار جهانی افرادی که علیه نظام ما قیام کردند؛ منافقینی که ده‌ها و صدها انسان را در ایران از متفکران به شهادت رساندند اکنون برای شخصیتی که صرفاً با یک تظاهرات مسالمت‌آمیزی مردم را هدایت کرده است چنین حکمی را صادر می‌کنند بیانگر آن است که این اقدام، بی‌منطق و بدون پشتوانه حقوقی و انسانی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: افزون بر اینها در شرایط کنونی وقتی می‌بینند نظام جمهوری اسلامی در بالاترین مرحله اقتدار ملی و منطقه‌ای قرار دارد طبیعی است کسانی که همسوی با انقلاب اسلامی بوده و مدافع این قیام حق هستند قطعاً استکبار جهانی با آنها برخورد خواهد کرد لذا در عربستان، شیخ‌النمر را به اعدام محکوم کردند و در بحرین و سایر نقاط نمونه‌های دیگری داریم و این نشان ترس و وحشت آنها از انقلاب اسلامی و از آگاهی ملت‌ها و قیام‌ ملت‌ها علیه نظام سلطه جهانی و نظام‌های مستبد دست نشانده استکبار جهانی است.

آیت‌الله رجبی تصریح کرد: ما به شدت این حکم را محکوم می‌کنیم و ان شاءالله امیدواریم این حکم در حد انشای حکم و برای ایجاد ارعاب باقی بماند اما اگر خدای ناکرده چنین حکمی اجرا شود بدون شک زمینه زوال و سقوط نظام‌های دیکتاتوری را بیشتر فراهم خواهد کرد و خون شهیدان ما در طول تاریخ همواره بنیان و بساط نظام‌های ظالمانه و مستبد را برکَنده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها