امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119313
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،فیلم مستند«یرموک» به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی با موضوع مبارزه یک زوج جوان فلسطینی در مقابل تکفیری ها در اردوگاه یرموک ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،فیلم مستند«یرموک» به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی با موضوع مبارزه یک زوج جوان فلسطینی در مقابل تکفیری ها در اردوگاه یرموک از جمله آثار دعوت شده به سی و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران است که امروز در چهارمین روز از برگزاری این رویداد سینمایی در بخش میهمان از ساعت 13:30 در سالن شماره 3 پردیس سینما ملت نمایش داده شد که با استقبال مخاطبان روبرو شد.

مرتضی شعبانی تهیه کننده این فیلم سینمایی درباره دلایل ساخت مستند «یرموک» گفت: کشورهای اسلامی در خاورمیانه در معرض بیشترین تهدید هستند و متاسفانه خبر جنایت های تکفیری ها را در نقاط مختلف دنیا با شاهد هستیم.

وی درادامه افزود: مردم مظلوم فلسطین از جمله مردمانی هستند که بیشترین آسیب و تهدید را در طول زمان دیده و می بینند.در فیلم مستند«یرموک» سعی شده اتفاق های منطقه به خصوص در فلسطین به درستی تصویر شود.

تهیه کننده فیلم سینمایی «یرموک» در ادامه افزود: داستان این مستند درباره اردوگاه فلسطینی ها به نام یرموک در سوریه است. اما اردوگاه در این مستند از دست تکفیری ها در امان نمی ماند و در معرض حمله قرار می گیرد و همه ساکنان این اردوگاه کشته می شوند.

شعبانی متذکر شد: داستان فیلم از زبان یک زن فلسطینی که نامزدش در مبارزه با تکفیری ها مجروح شده روایت می شود. محسن اصغرزاده کارگردان این مستند سعی کرده همه اتفاق های این فیلم را به شکلی کاملا رئال و مستند کارگردانی کند.

این مستندساز در پایان صحبت های خود درباره درباره کارکرد جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره فیلم کوتاه تهران فضایی برای انتقال تجربه است که این انتقال تجربه در کنار فیلمسازان پیشکسوت محقق می شود. از همین رو فکر می کنم اگر شرایطی ایجاد شود که علاوه بر مرور آثار، فیلمسازان جوان در فضایی صمیمی با پیشکسوتان گفتگو کنند  به نتایج موثرتری خواهند رسید.

مرتضی شعبانی به دعوت سی و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران فیلم مستند دیگری به نام «زهرا سادات» را در مقام کارگردان در بخش میهمان نمایش داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها