امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119319
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۴
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از استان حماه و ریف آن، واقع در مرکز سوریه از موفقیت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از استان حماه و ریف آن، واقع در مرکز سوریه از موفقیت یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن» که در میان سوری‌ها به «ببر» معروف است، در تسلط بر گردان تانک‌های شهر استراتژیک «مورک» در ریف شمالی حماه حکایت دارد.

 
موقعیت استان حماه در سوریه


بنابر این گزارش‌ها یگان‌های ارتش سوریه پس از درگیری‌های شدید و سخت با گروه‌های مسلح تروریستی و عمدتا گروه‌های وابسته به گروه تکفیری «جبهه النصره» موفق به آزادسازی گردان تانک‌های شهر مورک وابسته به ارتش سوریه شد.

 
نقشه ریف شمالی حماه و موقعیت شهر مورک در آن


این گزارش‌ها تاکید می‌کند که یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سهیل الحسن به پیشروی خود در شهر مورک ادامه می‌دهند و گروه‌های مسلح که از اختلاف و نزاع میان خود رنج می‌برند، در حال عقب نشینی از مواضع خود و فرار به مناطق اطراف هستند.

 


یک منبع نظامی سوری با تایید اخبار منتشره در این خصوص درباره اهمیت آزادسازی شهر مورک توضیح داد که آزادسازی این شهر به معنای تسلط ارتش سوریه بر سراسر ریف شمالی حماه است که بازتاب‌های آن در نبردهای جاری در محورهای حلب قابل ملاحظه است.

 
سرهنگ سهیل الحسن در جبهه حماه
سرهنگ سهیل الحسن ارتقای درجه خود به سرتیپی را به پس از پیروزی بر گروه‌های تروریستی موکول کرداین منبع در ادامه افزود: درگیری‌ها و نبردهای شهر مورک هم اکنون در دو محور جنوبی و شرقی شهر به شدت ادامه دارد و نیروهای ارتش سوریه با حمایت و پشتیبانی آتش سنگین نیروی هوایی در حال پیشروی در این دو محور هستند.

 
گوشه‌ای از نبرد تانک‌ها در شهر مورک در ریف شمالی حماه سوریه

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها