امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119326
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۵۴
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در این بیانیه آمده است: شهید گلواژه‌ای است که اشارت به رستگاری اخروی دارد؛ شهید خلاصه فضایلی است که چون ستاره‌ای منیر، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در این بیانیه آمده است: شهید گلواژه‌ای است که اشارت به رستگاری اخروی دارد؛ شهید خلاصه فضایلی است که چون ستاره‌ای منیر، راه هدایت و عروج و سرافرازی در برابر طواغیت درون و برون را می‌نماید؛ شهید مصداق تقرب‌یافتگی رو به حضرت حق است؛ شهید همان کسی است که در پرتو توجهات الهی، حریم امن یافته است.

این بیانیه می افزاید: اما شهید خود وام‌گیرنده از تربیتی است که در سایه‌سار آن، الفبای خوب اندیشیدن و خوب زیستن را هجی و فهم کرده است. تربیتی که شاخص‌ها و آموزه‌های آن از مصدر مکتب والا و سرخ عاشورا معنا و قالب یافته است. تربیتی که از نگاه مومنانه مادر و اراده الهی پدر نشات و نضج گرفته است.

از این روست که می توان گفت که بارقه‌ای از اجر شهادت مجاهد فی‌سبیل الله، سهمی برای والدین و تربیت کنندگانش دارد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: حاج محمدرضا صارمی پدر شهید وارسته راه آگاهی  خبرنگار متعهد "محمود صارمی "، پس از عمری عاشقی و خادمی مکتب حسین بن علی (ع) به دیدار حضرت باری‌تعالی شتافت. مردی که با سادگی و متانت و سلامت، فرزندان و عزیزان خود را با طریق نورانی اسلام آشنا کرد و چنین باقیات‌الصالحاتی بزرگ از خود به‌جا گذاشت.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان ضمن تسلیت درگذشت پدری متدین، در برابر عظمت خانواده شاهد و به ویژه خانواده شهدای راه آگاهی، سر تعظیم فرود آورده و با آرمان های مقدس سرخ جامگان عشق و راستی پیمان مجدد می‌بندد.

به گزارش فارس، حاج محمدرضا صارمی سه‌شنبه گذشته در سن 88 سالگی بر اثر بیماری دستگاه گوارش دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان 17 مرداد ماه 1377در محل کنسولگری ایران در مزار شریف به دست نیروهای طالبان به شهادت رسیده و سالروز عروج آن شهید والامقام با عنوان روز خبرنگار در تقویم ملی کشور به ثبت رسید.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها