امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119332
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۲۵
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران در آیین افتتاحیه نمایشگاه هنر انسان‌دوستی که ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران در آیین افتتاحیه نمایشگاه هنر انسان‌دوستی که عصر امروز در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، ضمن ابراز خوشحالی از برپایی این نمایشگاه و گردهمایی هنرمندان و سفیران ملت‌های مختلف اظهار داشت: موضوع گردهمایی امروز، فقر و گرسنگی است؛ بر طبق اهداف توسعه هزاره در راستای از بین بردن فقر و گرسنگی باید کارهای بسیار انجام بدهیم.

وی ادامه داد: امروز در جهان شاهد چالش‌های بسیاری هستیم، اما بزرگترین چالش قابل حل، گرسنگی است، چرا که مواد غذایی بسیاری در جهان تولید می‌شود و اگر توزیع برابر انجام شود، مواد غذایی برای همه وجود دارد.

گری لوئیس با اشاره به اینکه در دنیا از هر 10 نفر یک نفر گرسنه سر بر بالین می‌گذارد بیان داشت: امروز ما گرسنگی را در همه جا می‌بینیم، این گرسنگی نه تنها در کشورهای فقیر بلکه در کشورهای توسعه‌یافته و ثروتمند هم وجود دارد و ما به نوعی نماینده تمام بشریت از هر ملیت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش دولت جمهوری اسلامی ایران، ما به اهداف توسعه هزاره برای مبارزه با گرسنگی در این کشور رسیده‌ایم و این به دلیل بهره‌مندی از تأمین اجتماعی فراگیر، بهره‌مندی از مواد غذایی و همچنین رشد اقتصادی در این کشور است، اما هنوز کارهای بسیاری باید انجام دهیم.

گری لوئیس یادآور شد: برای اینکه دقیقاً به باقی چالش‌ها پرداخته شود دولت جمهوری اسلامی ایران خواسته است تا با همکاری هم با بحران کمبود آب و بیابان‌زدایی مقابله کنیم. ما هم می‌خواهیم در ایران برای یک کشاورزی پایدار تلاش کنیم.

وی افزود: برنامه جهانی غذا و برنامه پناهندگان از جمله کارهای سازمان ملل در ایران است که در راستای این برنامه‌ها شاهد برگزاری گردهمایی هنرمندان هستیم و هر آنچه اینجا خواهد گذشت مبارزه با گرسنگی در جهان است و کمکی خواهد بود به 30 هزار نفر از ملیت‌ها که در حمایت ایران هستند.

وی در پایان از هنرمندانی که قلباً، آثار خودشان را برای این هدف مهم به نمایش گذاشته‌اند و همچنین دیپلمات‌ها و اهالی رسانه قدردانی کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها