امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119340
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۲۵
تعداد بازدید: 14
 هادی محمدی کارشناس مسائل راهبردی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به موضع گیری اخیر مقامات ترکیه علیه ...

 هادی محمدی کارشناس مسائل راهبردی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به موضع گیری اخیر مقامات ترکیه علیه جمهوری اسلامی ایران درباره مسئله عین العرب(کوبانی) (جزئیات بیشتر) گفت: مواضع مقامات دولت آنکارا بیشتر شبیه به یک پرخاش دیپلماتیک است و به شکلی بی‌ادبانه از عرف دیپلماسی خارج شده است که ریشه‌های این مسئله به شکست پروژه تروریستی ترکیه در سوریه به ویژه در شهر کوبانی بازمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه واکنش مقامات ترکیه‌ای همزمان با شکست داعش در عین‌العرب(کوبانی) است، اظهار داشت که برخلاف انتظار مقامات آنکارا که امیدوار بودند جشن پیروزی سیاست‌هایشان را در کوبانی برگزار کنند و نیروهای کرد از این منطقه متواری شوند، پیروزی کردها به کابوسی جدید برای مقامات ترکیه‌ای تبدیل شده است.

هادی محمدی با بیان اینکه مقامات ترکیه‌ای درحال فرافکنی هستند، ابراز داشت که آنها بجای پذیرش اشتباهات خود و اعتراف به سیاست‌های غلط در منطقه تلاش دارند که با فرار به جلو مواضعی را اتخاذ کنند که به سودشان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه ترکیه طی سه سال گذشته به طور علنی در یک ماجراجویی استعماری علیه سوریه شرکت کرده و تصریح کرد: ترکیه به شکل علنی از تروریست‌ها حمایت می‌کند و گمان دارد با این حمایت از تروریست‌ها در سوریه و عراق امکان موفقیت منطقه‌ای و بین المللی را کسب خواهد کند اما پروژه داعش با شکست در منطقه عرسال و بریتال در طی روزهای گذشته، همچنین شکستی که اخیراً در کوبانی و غرب بغداد پذیرفته این پیام را برای آنکارا داشته که آنها باید بپذیرند این پروژه شکست خورده است.

این کارشناس مسائل راهبردی با بیان اینکه هزینه شکست داعش را کشورهای حامی آن در منطقه از جمله ترکیه، عربستان، قطر و امارات بپردازند، اظهار داشت که انتظار است که مجامع سیاسی و حقوقی بین المللی به این اقدامات تروریستی پاسخ لازم را بدهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها