امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119348
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صدور حکم ...

حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صدور حکم اعدام برای شیخ نمر روحانی مبارز شیعه اظهار داشت: صدور چنین حکمی که حتی با قوانین قضایی عربستان هم منطبق نیست، نشان‌دهنده وحشت سران حکومت عربستان از تفکر اسلام سیاسی و رونق آن در کشورشان است.

وی اضافه کرد: این اقدام نشان می‌دهد که رژیم عربستان در رابطه با اسلام سیاسی آسیب‌پذیری بالایی دارد و نمی‌تواند نسل جوان عربستان را در رابطه با این نوع اسلام پویا، اقناع کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با ذکر این نکته که وهابیون تصور می‌کنند از طریق سرکوب سیاسی و برخوردهای خشن و تند می‌توانند جوانان عربستانی را در قبال سیاست‌های حکومتی ساکت کنند، تصریح کرد: آزادیخواهان جهان در برابر دولت عربستان قرار خواهند گرفت و همه موضع قاطع اتخاذ می‌کنند و منافع عربستان با صدور این حکم به خطر می‌افتد.

ترقی تأکید کرد: این حادثه جرقه‌ای خواهد بود برای روشن شدن آتش خشم چهار میلیون شیعه در کشور عربستان و بعید است این آتش به سادگی خاموش شود.

***دستگاه دیپلماسی کشورمان عربستان را از عواقب این تصمیم آگاه کند

وی تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید از همه ابزارهای فشار دیپلماسی و سیاسی برای جلوگیری از این اقدام استفاده کند و دولت عربستان را متوجه عواقب چنین تصمیمی کنند و باید به آنها آگاهی بدهد که ثبات و امنیت عربستان به خطر خواهد افتاد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه خاطرنشان کرد: انجام چنین حرکاتی از سوی دولت سعودی و این برخوردها قیام شیعیان عربستان را تسریع خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها