امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119349
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرضا، مصطفی کواکبیان صبح امروز در جمع حامیان دولت اظهار کرد: تبیین گفتمان اعتدال در حوزه‌های مختلف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرضا، مصطفی کواکبیان صبح امروز در جمع حامیان دولت اظهار کرد: تبیین گفتمان اعتدال در حوزه‌های مختلف اجرایی از مهم‌ترین راهکارهای حل مشکلات کشور به شمار می‌رود که البته در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اساسی‌ترین گام در این راستا محقق شد.

وی افزود: در مقاطع مختلف تاریخی کشور ما از اعمال سیاست‌های تند خسارت دیده است و باید در آینده از تکرار این تجربیات تلخ پیشگیری کنیم.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه تحرکات جریان اصلاحات در مجلس ششم از مصادیق تندروی به شمار می‌رود، افزود: کسب گسترده کرسی‌های مجلس هفتم از سوی جریان اصول‌گرا به عنوان یکی از مهم‌ترین عواقب رفتارهای جریان اصلاحات در مجلس ششم مطرح است.

وی در ادامه با بیان اینکه ارائه لیست 80 نفره نامزدهای اصلاح‌طلب برای کسب کرسی‌های مجلس نهم از سوی خاتمی مورد پذیرش قرار نگرفت، بیان داشت: در جریان کسب رأی اعتماد آقای نجفی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اهمیت وجود جریان اصلاحات در مجلس بیش از گذشته هویدا شد.

کواکبیان با اشاره به اینکه گفتمان اعتدال ریشه در مبانی دین اسلام دارد، اذعان داشت: خداوند تبارک و تعالی رعایت اصل اعتدال در میدان جنگ را نیز به بندگان خود توصیه می‌کند و این امر مهم باید مد نظر همگان قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در ساختار دولت یازدهم از نیروهای معتدل طیف‌های مختلف سیاسی به شکل متوازن بهره‌گیری شده است، افزود: رفتارهایی که در قبال آقای فرجی دانا از سوی مجلس شورای اسلامی اعمال شد جزو مصادیق تخطی از مسیر اعتدال به شمار می‌رود و انتظار داریم در آینده شاهد تکرار این وقایع نباشیم.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه تندروهای جریانات مختلف سیاسی جایگاهی در گفتمان اعتدال ندارند، بیان داشت: بدون شک افرادی که برای براندازی نظام هدف‌گذاری می‌کنند نمی‌توانند ادعای رهروی از مکتب اعتدال را داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری اصولی از ظرفیت‌های گسترده اجتماعی جامعه ایرانی در راستای پویایی کشور گفت: سه دوره متوالی جریان اصول‌گرا با کسب اکثریت کرسی‌های مجلس فعالیت کرده است و امیدواریم در دوره آینده شاهد حضور حداکثری همه‌جانبه جریان اصلاح‌طلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی باشیم.

کواکبیان با اشاره به اینکه مجمع نخبگان اصلاح‌طلب تلاش‌های گسترده‌ای در جهت معرفی نامزد نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 92 داشت، عنوان کرد: در انتخابات مجلس آینده نیروهای اصلاح‌طلب در قالب طرح امام(ائتلاف ملی اصلاح‌طلبان میهن) وارد می‌شوند و باید از ظرفیت تمامی نقاط کشور به منظور موفقیت در این عرصه خطیر استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: برای شهرهایی که از نامزد اصلاح‌طلب مناسب برخوردار نیستند باید سیاست‌گذاری بر مبنای حضور اصولگرایان معتدل تدوین شود.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه در جریان انتخابات سال 88 این حزب جزو حامیان آقای موسوی بود، بیان داشت: البته رفتارهای پس از انتخابات به هیچ عنوان مورد تأیید این حزب نبود و مسایلی از قبیل بروز تقلب در جریان انتخابات از سوی سران این مجموعه مورد قبول واقع نشد.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری در خصوص رفع حصر جزو وظایف شورای عالی امنیت ملی است، گفت: در وضعیت کنونی بخش قابل‌توجهی از تمرکز مسئولان به مسایل بین‌المللی معطوف شده است و تحقق خواسته‌های مردمی در زمینه اعمال تغییرات در سطوح مختلف مدیریتی باید مد نظر دولت یازدهم باشد.

کواکبیان با اشاره به اهمیت بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی به دور از اعمال سلایق شخصی، متذکر شد: اجرای اصل قانون از سوی دستگاه‌های مسئول در زمینه تأیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی به عنوان منطقی‌ترین رفتار در این حوزه مطرح است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه رسانه‌ها نباید انتشار اخبار غیر مستند را در دستور داشته باشند، افزود: به طور مثال یکی از پایگاه‌های خبری از قول بنده نوشته است که موسوی و کروبی جزو اصلاح‌طلبان نیستند و بسیاری از روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز به این موضوع دامن زده‌اند که البته بنده این موضوع را تکذیب می‌کنم.

انتهای پیام/63011/ج40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار