امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119353
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام محمود علوی ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه در حرم رضوی اظهار کرد: وظیفه حکومت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام محمود علوی ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه در حرم رضوی اظهار کرد: وظیفه حکومت اسلامی ایجاد امنیت در جامعه است بنابراین امنیت و حدود انسانی و اسلامی، از اهداف نظام جمهوری اسلامی است و امسال سربازان گمنام امام زمان(عج) چهارمین دهه خدمت در راه حفظ ارزش‌ها را آغاز می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، ایجاد امنیت برای آحاد جامعه را وظیفه خود می‌داند، افزود: از نظر اسلام، امنیت حق مسلمانان است و از نظر قرآن سرزمینی که دارای ملت مؤمن و خداپرست باشد از امنیت برخوردار است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: هنگامی که در جامعه‌ای امنیت و آرامش برقرار باشد می‌توان به موفقیت دست یافت و زمانی که عده‌‌ای در جامعه پشت پا به امنیت بزنند، خداوند لباس ناامنی را بر آن جامعه می‌پوشاند.

علوی تاکید کرد: ناامنی که هم‌اکنون در برخی از کشورهای اطراف ما وجود دارد به خاطر نبود فرهنگ اسلامی است که نتیجه آن عدم امنیت لازم در این کشورها می‌شود، و اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از امنیت برخوردار است به دلیل حاکمیت فرهنگ اسلامی بر ملت است که این وظیفه بر عهده وزارت اطلاعات گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات سه محور شرع، اخلاق و قانون جمهوری اسلامی را محور فعالیت خود قرار داده است، عنوان کرد: ‌30 سال کارنامه این وزارت سرشار از اقتدار، خدمات ارزنده و ایجاد امنیت برای مردم است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه اسلام، دین اخلاق است و بچه‌‌های وزارت اطلاعات این مهم را سرلوحه کار خود قرار داده‌‌اند، مطرح کرد: سربازان امام زمان(عج) با اخلاص تمام کار می‌‌کنند و دغدغه‌های آنها در چارچوب اسلام است.

علوی تاکید کرد: اساس کار ما برای برقراری امنیت مردم در جامعه شرع اسلام است و نباید امنیت مردم را به بهانه کسب اطلاعات بهم بریزیم.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: همانطور که مشاهده می‌کنید پیرامون ما کشورهای مختلف در آتش ناامنی به سر می‌برند و هر لحظه انفجار بمبی در کنار آنها رخ می‌دهد، این‌ گونه نیست که دشمن به دنبال انفجار بمب و سلب امنیت در جمهوری اسلامی ایران نباشد؛ آنها چنین افکاری را دنبال می‌‌‌‌کنند اما هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) سبب شده تا توطئه‌‌های آنها شناسایی شود.

وی یادآور شد: در روز قدس جنایتکاران می‌خواستند انسان‌های روزه‌دار و کسانی که از ملت فلسطین حمایت می‌کنند را در این کشور اسلامی به خاک و خون بکشند، اما سربازان گمنام امام زمان(عج) توطئه آنها را آشکار کرد.

علوی با بیان اینکه امنیتی که با مشارکت مردم باشد، امنیت پایدار و کم هزینه است، گفت: روزی امام(ره) فرمودند جامعه امنیتی 36 میلیونی داریم، اما ما امروز می‌گوییم جامعه امنیتی 75 میلیونی داریم چون زمانی که مردم شخصیت‌شان حفظ شود، نقش امنیتی خود را به بهترین شکل اجرا می‌کنند.

انتهای پیام/70005/ل40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها