امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119363
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
علی حسینی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: برای درمان گوش درد می توان از روغن کدو یا روغن بنفشه استفاده کرد به این شکل که بر سر مالیده ...

علی حسینی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: برای درمان گوش درد می توان از روغن کدو یا روغن بنفشه استفاده کرد به این شکل که بر سر مالیده شود.همچنین روغن گل را با سرکه می توان در گوش چکاند یا پنبه را با گلاب خیس کرد و در گوش گذاشت.

وی ادامه داد: گیاهانی مثل مرزنجوش، آب تره و روغن گل را در روغن زیتون و آب زیره حل کرد.همچنین دم کرده درمنه، گوش درد را کاهش می دهد و به دلیل خواص ضدمیکروبی به بهبود عفونت مثانه و انگل روده ای نیز کمک می کند.

این متخصص طب سنتی گفت: این نوشیدنی میزان خونریزی و درد سیکل ماهیانه را نیز کاهش داده و به عنوان نوشیدنی آرام بخش در این دوران کاربرد دارد.

وی ادامه داد: درد گوش اگر از سردى یا سرمازدگى باشد،می توان عسل جوشانده شده را با آب غرغره کرد. همچنین ادویه هایی مثل  دارچین و هل و میخک و زنجبیل را می توان جوشاند و با پنبه بر گوش گذاشت.

حسینی افزود:براى بند آمدن چرک گوش نیز بهتر است، برگ زیتون را سائید و با عسل مخلوط کرد و در گوش گذاشت و براى صداى گوش مى توان روغن بادام یا آب بابونه را در گوش چکانید.

این متخصص طب سنتی گفت: دم برگ گل سوسن سفید اگر در روغن فندق خیسانده شود به بهبود انواع درد گوش کمک می کند و براى رفع گوش درد باید جعفرى نمک زده با روغن زیتون را در سوراخ گوش گذاشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها