امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119369
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
حسین بابویی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برگزاری

حسین بابویی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برگزاری المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای اظهار داشت: تمام سیاست‌ها و پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم و مخاطب ما همه مدارس تهران است و این الزامی است که بنده به عنوان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران پیگیری می‌کنم. 

وی ادامه داد: بر اساس اساسنامه و دستورالعملی که ویژه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای از طرف آموزش و پرورش ابلاغ شده در سراسر کشور 3 میلیون دانش‌آموز دختر و پسر  را در همه مقاطع مورد هدف قرار داده است.

بابویی افزود: هیچ محدودیتی برای دانش‌آموزان در خصوص رشته‌های المپیاد وجود ندارد و هر مدرسه‌ای براساس اقتضائات و براساس توانمندی خود می‌تواند از دو رشته به بالاتر  فعالیت کند و رقابت‌های کلاسی و بین‌کلاسی انجام می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران گفت: این رقابت‌ها بین مدارس انجام نمی‌شود و مربوط به خود مدرسه بوده که یا در مدرسه و یا از امکانات خارج از آن استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این مدل اجرایی در حوزه تربیت بدنی برای نخستین بار است که انجام می‌شود، افزود: البته فعالیت‌های ورزشی قبلاً بوده است؛ اما وجه تمایز آن این است که ما با استفاده از ظرفیت خود دانش‌آموز آن را انجام می‌دهیم و بحث‌های داوری، رسانه‌ای و ثبت‌نام را دانش‌آموزان انجام می‌دهند و می‌خواهیم تمرین مسئولیت‌پذیری را انجام دهند.

بابویی تصریح کرد:المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای از 26 مهر آغاز می‌شود و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد و در کل مدارس شهر تهران برگزار می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: در شهر تهران هدف ما همه مدارس است؛ اما در شیوه‌نامه مصوب وزارت آموزش و پرورش در کل کشور از 12 میلیون و 700هزار هزار دانش‌آموز، فقط 3 میلیون تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی یادآور شد: دانش‌آموزانی که در این المپیاد کسب مقام کنند مورد تشویق قرار گرفته و جوایزی دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار