امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119384
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
ژاله فرامرزیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره اقبال مردم به شبکه‌های اجتماعی و بی‌توجهی آنها به مطبوعات اظهار داشت: زمانی که جریان ...

ژاله فرامرزیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره اقبال مردم به شبکه‌های اجتماعی و بی‌توجهی آنها به مطبوعات اظهار داشت: زمانی که جریان نرم‌افزاری یا جریان توسعه‌ای اتفاق می‌افتد لوازم خود را به همراه دارد که در چنین شرایطی لازم است دولت و بخش خصوصی برای ادامه حیات فعالیت‌هایی که از گذشته وجود داشته است همکاری داشته باشند.

دبیر کل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی در ادامه افزود: یکی از عوامل تغییر الگوی مصرف مردم به رسانه‌های مکتوب گسترش رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

وی گفت: راه مواجهه با این مسئله این است که بررسی کنیم رسانه‌های مکتوب در چه شرایطی می‌توانند اقبال بیشتری از جانب مردم داشته باشند که البته در این میان دولت و بخش خصوصی باید در این زمینه همکاری کنند.

وی با اعلام اینکه شبکه‌های اجتماعی خوبی‌ها و مضراتی را در کنار هم دارند، ابراز داشت: رسانه‌های مکتوب جریان مبتنی بر سنت هستند که ریشه در روش‌های زندگی گذشته دارند.

فرامرزیان تنوع در ارائه مطالب، بدیعی بودن، خلاق بودن و ایده و تفکرات جدید را لازمه رسانه‌های مکتوب عنوان کرد و گفت: علت عدم گرایش مردم در عصر حاضر به رسانه‌های مکتوب این است که مردم می‌توانند به مطالب علمی‌تر و بهتر در اینترنت دست یابند.

دبیر کل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با انتقاد از کاهش کیفیت مطبوعات گفت: متاسفانه مکتوبات و به طور کلی نشریات مکتوب خلاقانه نیستند و باید ایده جدید و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند.

به گفته فرامرزیان نشریات به روزمرگی رسیده‌اند به استثناء اخبار روزانه مطالب آنها کپی از سایر رسانه‌ها است.

وی همچنین با بیان اینکه دنیا هم اکنون به سمت تنوع و زیبایی در چاپ و همچنین نوع انتقال مطالب در حال حرکت است، ادامه داد: این تنوع نیز باید به رسانه‌های مکتوب وارد شود و به آنها جلوه جدیدی بدهد.

فرامرزیان گفت: متاسفانه جای خالی فضای پرسش و پاسخ در مطبوعات مشاهده می‌شود و به دلیل ملاحظه‌کاری‌ها مطبوعات به روزمرگی بی‌مورد رسیده‌اند.

به گفته دبیر کل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی فضای مجازی زندگی طبیعی تحت‌الشعاع قرار داده است و کم تحرکی را عارضه جامعه کرده و این مسئله در نهایت فکر و عقل را تحت تاثیر قرار می‌دهد به گونه‌ای که خلاقیت‌ها از دست می‌رود.

وی اظهار داشت: در چنین شرایطی و با گسترش فضای مجازی رسانه‌های مکتوب نیز اسیر و واداده‌ی فضای مجازی شده‌اند و به این فضا تن داده‌اند به طوری که جسارت‌ها در فضای مکتوب از دست رفته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها