امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119394
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد تقی سرمدی در مراسم روز جهانی عصای سفید که در تالار همایش کتابخانه ملی برگزار شد با اشاره به آمار نابینایان در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد تقی سرمدی در مراسم روز جهانی عصای سفید که در تالار همایش کتابخانه ملی برگزار شد با اشاره به آمار نابینایان در جهان گفت: با وجود پیشرفت‌های بهداشتی و پزشکی موجب حیرت بسیار است چرا که آمار نابینایان در جهان به بیش از 200 میلیون رسیده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه 90 درصد از موارد نابینایی اختصاص به کشورهای در حال توسعه دارد و در حال حاضر شاهد وقایع تلخی در جهان هستیم که از آن جمله می‌توان به درگیری‌های قومی، نژادی، جنگ‌های خارجی و داخلی، بیماری‌های خطرناک و فعلاً درمان نشدنی و حتی مهارناپذیر، گرسنگی، نبود یا کمبود دارو یا درمان، ضعف شدید زیرساختارهای اولیه زندگی و بهداشت و تصادفات و ... اشاره کرد که همه این موارد در تشدید آسیب به بینایی و افزایش آمار نابینایان تأثیر گذاشته است.

سرمدی ادامه داد: در کشور ما در دهه 70 و اوایل دهه 80 با همت سازمان بهزیستی و مؤسسه خیریه عصای سفید و دیگر مراکز مسئول و با کوشش و همت نابینایان و کم‌بینایان سیر صعودی آمار نابینایی متوقف شد اما در سالهای اخیر به دلایل مختلف باز هم شاهد افزایش آمار بوده‌ایم دلایلی همچون عدم معاینات پزشکی قبل از ازدواج، تصادفات، مصرف مشروبات الکلی و ... .

عضو هیأ‌ت مدیره مؤسسه خیریه عصای سفید بیان داشت: این مؤسسه بنا بر رسالتی که بر عهده دارد در ادامه فعالیت‌های خود به برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات متعدد علمی، فرهنگی، اجتماعی، کلاسهای پرمحتوا، طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع و ایجاد ارتباط صمیمی با نابینایان و کم بینایان اقدام کرده و به لطف خداوند توانسته است در حد بضاعت اهداف عالی خود را دنبال و موفقیت‌هایی را حاصل کند.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان امسال مؤسسه عصای سفید برای  ارائه برنامه‌های مطلوب و آموزشی برای نابینایان و کم بینایان در مجموعه تلویزیونی «مدینه» انتخاب شد و در چند برنامه شرکت کرد.

سرمدی در پایان گفت: مهمترین فعالیت مؤسسه در سالهای گذشته که اکنون نیز ادامه دارد پیرامون محورهایی مانند فرهنگ‌سازی و تشویق نابینایان و کم بینایان به حضور فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی، پیشرفت‌های قابل توجه تحصیلی، خودکفایی در امور زندگی، پیگیری مستمر اشتغال و ... بوده است.

به گزارش فارس، در این مراسم جمعی از بازیگران سریال «مدینه» از جمله کارگردان این مجموعه سیروس مقدم و شبنم مقدمی و همچنین بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها