امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119397
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ نماینده دولت در برنامه مناظره اعلام کرد دولت آمادگی واگذاری وظایف محلی به شهرداری را دارد. چمران: شورا باید بر کار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ نماینده دولت در برنامه مناظره اعلام کرد دولت آمادگی واگذاری وظایف محلی به شهرداری را دارد.

چمران: شورا باید بر کار شهردار نظارت کند، چه مردم وی را انتخاب کنند چه خود شوراها و تهدید کردن شهردار توسط شورا در هر دو حالت خواهد بود. ما نمی خواهیم رئیس جمهور برای کل کشور انتخاب کنیم، می خواهیم برای یک شهر کوچک هم شهردار انتخاب کنیم و شورا و شهردار نباید مقابل هم باشند، بنابراین با انتخاب شهردار توسط شورا هماهنگی بین این دو بیشتر می شود. همه شهرهای ما که جمعیت میلیونی ندارند، قوانین مدیریت شهری می تواند برای شهرهای مختلف گوناگون باشد. در شهرهای کوچک انتخاب شهردار توسط مردم ممکن است آنها را در مقابل شوراها قرار دهد.

عثمانی: شهردار باید فقط به مردم پاسخگو باشد و وامدار آنها باشد و لاغیر و یکی از دلایل اصلاح قانون هم همین است.

قادری: اگر یک نماینده اشتباه کند، میزان اثرگذاری وی در بین 290 نماینده بسیار کم است. اما شهردار یک فرد است و مسئول اجرایی است و تا زمانی که نظام حزبی نداشته باشیم، از کجا معلوم فرد منتخب بر اساس چشم و ابرو و شعارها انتخاب نشود؟!

انصاری: اشتباه مردم به مراتب کمتر از اشتباه افراد محدود است.

قادری: اشتباه نمایندگان قابل جبران است و به راحتی می توان فرد را جابجا کرد.

نوذرپور: ما قصد داریم تمام وظایف از جنس محلی از جمله برق، آب، گاز و ... را به شهرداری واگذار کنیم.

همچنین در این برنامه، نظرات صاحب نظران درباره موضوع انتخاب شهرداران پخش شد و تنها کسانی که مخالف انتخاب شهردار با رای مستقیم مردم بودند، مرتضی طلایی و پرویز سروری، اعضای شورای شهر تهران بودند. قالیباف، شهردار تهران نیز مسئله مدیریت یکپارچه شهری را مهمترین مسئله در اصلاح قانون مدیریت شهری دانست. همچنین وزیر کشور و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز از موافقان انتخاب شهردار با رای مردم بودند. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها