امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119400
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گروه بین‌المللی بحران در تازه‌ترین گزارش خود، اعلام کرد: دولت جدید افغانستان با بحران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گروه بین‌المللی بحران در تازه‌ترین گزارش خود، اعلام کرد: دولت جدید افغانستان با بحران اقتصادی بزرگی مواجه است و اگر برای رفع این مشکل تدابیر مناسب و عملی اتخاذ نشود، بیم تقویت روحیه‌ مخالفان مسلح وجود دارد.

در اعلامیه گروه بین‌المللی بحران آمده است: «اشرف غنی احمدزی» رئیس جمهور افغانستان و «عبدالله عبدالله»، رئیس اجرایی دولت این کشور هرچند با تشکیل دولت وحدت ملی ثبات را برای انتقال قدرت به وجود آوردند اما با وجود تشکیل این حکومت احتمال تنش‌های گروهی وجود دارد که می‌تواند برنامه اصلاحات را در معرض خطر قرار دهد.

این گروه به دولت وحدت ملی توصیه کرده در هفته‌های آتی برای جلوگیری از قرار گرفتن اسامی نهادهای مالی افغانستان در فهرست سیاه بانک‌های آسیایی دست به کار شده و همچنین اطمینان نهادهای کمک‌کننده در اجلاس توکیو را برای همکاری با افغانستان جلب کند.

گروه بین‌المللی بحران از دولت جدید افغانستان خواسته تا کشورهای خارجی را متقاعد نماید میلیاردها دلار برای برآورده شدن نیاز نیروهای نظامی افغانستان به این کشور کمک کنند.

به گفته کارشناسان، با در نظرداشت این که پیش‌بینی‌های گروه بحران در برخی موارد دقیق نبوده احتمال جدی گرفته شدن هشدار تازه این گروه از سوی دولت افغانستان محتمل به نظر نمی‌رسد.

گروه بین‌المللی بحران اوایل سال جاری میلادی هشدار داد با خروج نظامیان بین‌المللی از افغانستان، نیروهای امنیتی این کشور با نبردهای شدیدتری از سوی طالبان روبه‌رو شده و احتمالاً تلفات بیشتری خواهند شد.

این در حالی است که گذشت زمان خلاف این پیش‌بینی را اثبات نمود و نیروهای امنیتی افغانستان پس از تکمیل روند انتقال مسئولیت‌های امنیتی در تأمین امنیت بسیاری مناطق افغانستان بهتر از نیروهای خارجی عمل کردند.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها