امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119415
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت بریتیش پترولیوم اعلام کرد که بهره‌برداری از میدان گازی مشترک با ایران را پس از چهار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت بریتیش پترولیوم اعلام کرد که بهره‌برداری از میدان گازی مشترک با ایران را پس از چهار سال تعلیق، دوباره آغاز می‌کند.
بر اساس گزارشی که در خبرگزاری رویترز منتشر شده، این میدان گازی «رهام» نام دارد و در دریای شمال یعنی در مرزهای شمالی اسکاتلند قرار دارد و مالکیت نیمی از آن، به شرکت ملی نفت ایران تعلق دارد.
گاز استحصال شده از این میدان نفتی، تا پیش از تعلیق بهره‌برداری به دلیل اعمال تحریم های شورای امنیت سازمان ملل بر بخش نفت و گاز ایران، 4 تا 5 درصد از نیاز خانوارهای بریتانیایی به گاز را تأمین می‌کرد.
بر اساس گفته‌های سخنگوی بریتیش پترولیوم، این شرکت مجوزی از دولت انگلیس دریافت کرده که بر اساس آن می‌تواند بهره‌برداری از میدان گازی «رهام» را آغاز کند و حق‌السهم ایران را تا زمان برداشته شدن تحریم‌های سازمان ملل، در نزد خود نگاه دارد.
بهره‌برداری از میدان نفتی «رهام» از دسامبر 2005 آغاز شده است. طرح توسعه این میدان، 350 میلیون پوند استرلینگ هزینه در برداشت.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها