امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119433
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه هنر انسان‌دوستی در راستای بزرگداشت روز جهانی غذا با پرداختن به آثار 100 ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه هنر انسان‌دوستی در راستای بزرگداشت روز جهانی غذا با پرداختن به آثار 100 تن از هنرمندان کشورمان، عصر امروز با حضور عباس سجادی مدیر فرهنگسرای نیاوران، جلال شباهنگی، حسین محجوبی، خسرو سینایی، علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران و جمعی از هنرمندان و سفرای کشورها در ایران افتتاح شد.

عباس سجادی در مراسم افتتاحیه اظهار داشت: در فرهنگ ما نوع‌دوستی یکی از ارزش‌های والایی است که در این نسل به ارث رسیده است. در دوره جدید، فعالیت دولت دیپلماسی فرهنگی از جمله فعالیت‌های ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی ادامه داد: فرهنگسرای نیاوران به عنوان پایگاه فعالیت‌های بین‌المللی برای هرگونه فعالیت اعلام آمادگی می‌کند و به امید اینکه روزی در اینجا جشن پایان گرسنگی را برپا کنیم.

شکوفه ملکیانی مشاور هنری نماینده برنامه جهانی غذا در ایران گفت: جمع‌آوری مجموعه آثار ارزشمند نقاشی، خطاطی، عکاس و مجسمه‌سازی از هنرمندان پیشکسوت مایه مباهات ما است.

وی ادامه داد: انسان‌دوستی در آثار این هنرمندان الهام‌بخش است و بنده و هنرمندانی که این مجموعه نفیس را گرد هم آوردیم به این کار مفتخریم.

ملکیانی گفت:‌ در ابتدا این پروژه با آثار 32 هنرمند شروع کردیم، اما در سال جدید آمار شرکت‌کنندگان 100 هنرمند بوده است، ضمن اینکه هنرمندان آثار خود را قیمت‌گذاری کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه هنرمندان ایرانی نسبت به جامعه خود متعهد هستند امیدواریم سال آینده نیز شاهد حضور پرشورتری باشیم و همچنین برنامه جهانی غذا نام هنرمندان ایرانی را در عرصه جهانی بیشتر مطرح کند.

نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران بیان داشت: زمانی که می‌خواستیم برای نمایشگاه اسم انتخاب کنیم، تنها اسمی که به ذهن ما خطور کرد هنر انسان‌دوستی بود، چرا که انسان‌دوستی یک هنر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها