امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119439
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 194
اسماعیل حشمتی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

اسماعیل حشمتی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به صدور حکم اعدام «شیخ نمر» توسط عربستان گفت: در کشوری که قانون اساسی به عنوان پایه‌ای ترین اصول دموکراسی وجود ندارد، دیکتاتوری و استبداد حاکم است که این مسئله در عربستان کاملا آشکار است.

وی افزود: ما نقض آشکار حقوق بشر در عربستان را خصوصا درباره صدور حکم اعدام برای شیخ نمر مشاهده می‌کنیم،‌ اما هیچ اعتراضی نسبت به آن از طرف داعیه داران حقوق بشر خصوصا آمریکا و غرب مشاهده نمی‌کنیم.

حشمتی با اشاره به تلاش آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن مانند عربستان برای مدیریت بیداری اسلامی گفت: آمریکا با کمک تسلیحاتی به هم‌پیمانان خود در منطقه خاورمیانه بدنبال مدیریت بیداری اسلامی است که اتفاقات یمن خلاف آن را نشان داد. جایی که عربستان به کمک آمریکا بر آن کنترل داشت.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران با بیان اینکه عربستان برای مقابله با بیداری اسلامی حکم به اعدام شیخ نمر داده است، گفت: عربستان بیداری اسلامی در یمن را مشاهده کرده است و برای جلوگیری از آغاز بیداری اسلامی در کشور خودش حکم به اعدام شیخ نمر داده است.

وی تصریح کرد: البته عربستان تا به امروز با خوی استبدادی و مرتجع خود توانسته اجازه فعالیت به مخالفان خود ندهد اما این شرایط زمان زیادی باقی نخواهد ماند و قطعا رژیم آل سعود نیز با بیداری اسلامی در سرزمین خود مواجه خواهد شد.

حشمتی خاطرنشان کرد: البته اقدامات و جنایات عربستان نتیجه معکوس خواهد داد و به گسترش بیداری اسلامی کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به پارادکس موجود در عربستان گفت: ما از یک طرف شاهد هم پیمانی آل سعود با آمریکا هستیم و نقض قوانین اسلام را از این رژیم مشاهده می‌کنیم، از طرف دیگر در حوزه دینی شاهد افراطی‌گری‌های وهابیون هستیم. این  تفاوت بین رأس و بدنه در عربستان که نشان از نفاق دارد، قطعا علیه رژیم آل سعود نتیجه خواهد داد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در پایان خطاب به دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: قطعا دستگاه دیپلماسی کشورمان باید جهان را متوجه نقض حقوق بشر توسط عربستان کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها