امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119444
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 60
جعفر سطوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت:‌ سه‌شنبه 29 مهر 93 اولین جلسه کمیته اجرایی ماده 41 قانون برنامه پنجم ...

جعفر سطوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت:‌ سه‌شنبه 29 مهر 93 اولین جلسه کمیته اجرایی ماده 41 قانون برنامه پنجم توسعه تشکیل خواهد شد که محوریت برگزاری این جلسه بر عهده وزارت ورزش و جوانان است.

وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان حداقل 26 دستگاه اجرایی دعوت شده‌اند تا چالش‌ها و موانع پیش روی تحقق ماده 41 بررسی شود و هماهنگی‌ها و همکاری‌های لازم برای اجرایی شدن این ماده انجام شود.

*دستگاه‌ها تا چه میزان از بودجه اجرایی خود را به امور جوانان اختصاص داده‌اند؟

مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در این جلسه علاوه بر بررسی چالش ها و موانع اجرایی بایسته های اجرایی برای تحقق کامل ماده 41 شناسایی و اقدامات لازم با مشارکت و همفکری تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط تعیین خواهد شد. به گفته وی ماده 41 قانون برنامه پنجم بر سه نکته اساسی تأکید دارد.

سطوتی افزود :نکته اول همان بند الف ماده است که  براساس آن دستگاه‌های ذیربط  مکلف شده‌اند برنامه ساماندهی امور جوانان را در ذیل ردیف بودجه دستگاهی خودشان پیش‌بینی کنند.

*میزان پیشرفت شاخص‌های حوزه جوانان چه میزان بوده است؟

وی خاطرنشان کرد: نکته دوم بند ب ماده 41 است که براساس آن، دستگاه‌های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید شاخص‌های ساماندهی امور جوانان را مورد سنجش و پایش قرار دهند.

سطوتی افزود: شاخص‌های ساماندهی امور جوانان در واقع معیاری برای سنجش میزان پیشرفت در برنامه  ساماندهی امور جوانان کشور است که در جلسه 5اسفند 91 در شورای عالی جوانان تصویب شده بود و هم اکنون لازم است پیگیری لازم انجام شود تا مشخص گردد که بر اساس این شاخص ها چقدر در اجرای برنامه ملی ساماندهی امور جوانان که از سال 1384 در دست اجرا بوده است پیشرفت داشته ایم.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: همچنین هر یک از دستگاه‌ها باید به تناسب وظایف خود اعداد و ارقام سال پایه (1392) را احصا نموده و با سنوات گذشته مقایسه ‌کنند تا میزان پیشرفت و بهبود در وضعیت جوانان برآورد شود و در این مسیر بقیه دستگاه‌ها نیز با دستگاه ذیربط همکاری خواهند داشت.

* لایحه ساماندهی تکالیف دستگاه‌های اجرایی در حوزه جوانان به کجا رسید؟

سطوتی بیان داشت: نکته سوم بند ج ماده 41 است که موضوع آن لایحه ساماندهی تکالیف دستگاه‌های اجرایی با هدف بازنگری و شفاف‌سازی وظایف دستگاه‌ها در مورد مسائل و چالش‌های پیش روی جوانان است.

وی افزود: این لایحه نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها است و دولت به طور کل مکلف به انجام این کار شده است و وزارت ورزش و جوانان محوریت آن را برعهده دارد، اما در مجموع، اجرایی شدن این لایحه یک کار بین‌دستگاهی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: این موارد در کمیته‌ای که روز سه‌شنبه با حضور نمایندگان 26 دستگاه اجرایی تشکیل خواهد شد، بررسی می‌شود که در عین حال از نمایندگان دیگر دستگاه‌هایی که می‌توانند به نوعی در پیشبرد اهداف این کمیته مؤثر باشند نیز دعوت خواهد شد  تا در آن جلسه شرکت کنند.

سطوتی افزود: نمایندگان دعوت شده در سطح مدیران کل دستگاه‌ها هستند و چون عمدتاً موضوعاتی که قرار است مطرح

شود در حوزه برنامه، بودجه و تنظیم مقررات است، از دستگاه‌ها خواسته شده مدیرانی را معرفی کنند که ارتباط ماهوی و حرفه ای با موضوع داشته باشند.

سطوتی تصریح کرد: قطعاً تمام دستگاه‌ها در این مسیر همکاری خوب و مؤثری را خواهند داشت چرا که هم‌اکنون تمام

دستگاه‌ها به این موضوع اذعان دارند که موضوع جوان یک موضوع استراتژیک است و باید در این زمینه جدیت لازم وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها