امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119453
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور بین المللی دومای روسیه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته امور بین المللی دومای روسیه معتقد است که اصلی ترین اهمیت نشست «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه،  رهبران کشورهای اروپایی و «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری اوکراین در میلان ایتالیا این است که این نشست باید روسیه و اتحادیه اروپا را از بروز یک «جنگ سرد» حفظ  کرده و اوکراین را نیز از بازگشت به «اقدام نظامی» در مناطق شرقی این کشور بازدارد.

این مقام بلندپایه پارلمانی روسیه گفت: «مذاکرات صورت گرفته در میلان باید از یک سو مانع از آن شود تا اوضاع در اوکراین به سمت سناریوی نظامی بازگردد و از سوی دیگر باید روابط خدشه دار شده بین روسیه و اتحادیه اروپا را ترمیم کند. تا زمانی که طرفین با وجود اختلاف نظرات موجود حاضر به مذاکره و بررسی مشکلات هستند، می‌توان امیدوار بود که "جنگ سردی" در کار نبوده و همین یک نکته مثبت است». 

پوشکوف در عین حال یادآور شد که نشست روز جمعه در میلان نشان داد که فعلا بر روابط روسیه و اتحادیه اروپا، برخلاف روابط بین مسکو و واشنگتن، «جنگ سرد» حاکم نشده است.

وی تاکید کرد، اگر مذاکرات میلان بتواند مقامات کی‌یف را از بازگشت به سناریوی نظامی برای حل و فصل اوضاع در شرق اوکراین برحذر دارد، در آن صورت می‌توان گفت که این نشست بسیار موفقیت آمیز بوده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها