امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119454
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 12
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با انتقاد شدید از صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط دادگاه جنایی عربستان، اظهار داشت: عربستان با این اقدامات نمی‌تواند جلوی اعتراضات داخلی مردم به روش حکومتی دولت این کشور را بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه بهتر است عربستان به جای اعدام شیخ نمر نسبت به اصلاحات داخلی خود اقدام کند، افزود: این آتش زیر خاکستر با اعدام شیخ نمر در عربستان از بین نمی‌رود و خاموش‌شدنی نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: دولت عربستان با اعدام شیخ نمر اعتراضات عمومی را بیشتر دامن می‌زند و نمی‌تواند با این‌گونه اقدامات جلوی اعتراضات را بگیرد.

آصفری تصریح کرد: امروز عربستان با اعدام شیخ نمر فقط به گسترش دامنه اعتراضات کمک می‌کند؛ اعدام شیخ نمر می‌تواند سبب افزایش اختلافات بین مردم کشورهای مسلمان با عربستان شود و یا حتی آنان خواستار تجدیدنظر در روابط بین دولت‌هایشان با عربستان شوند.

وی با تأکید بر اینکه اعدام شیخ نمر قطعاً تبعات بدی برای سعودی‌ها به دنبال خواهد داشت، متذکر شد: جهان اسلام به این حکم اعتراض می‌کند و بازتاب بسیار بدی در دنیا خواهد داشت.

نماینده اراک در مجلس بر همین اساس تصریح کرد: عربستان به جای اعدام شیخ نمر با برگزاری یک انتخابات نسبت به اصلاح ساختار سیاسی حاکم بر این کشور اقدام کند؛ صدور حکم اعدام شیخ نمر نشان‌دهنده قوانین قرون وسطایی در عربستان است که قابل قبول برای قرن‌های بعد هم نیست.

وی با یادآوری اینکه عربستان تحمل شنیدن کوچکترین صدای مخالفی را ندارد، گفت: هیچ کس غیر از آل‌سعود حقوق شهروندی در دولت عربستان ندارد و اگر مخالفتی انجام دهد، دولت این کشور با او برخورد می‌کند.

آصفری متذکر شد: مطمئناً اگر حکم اعدام شیخ نمر در سیستم پلیسی-امنیتی حاکم بر عربستان، اجرا شود جهان اسلام اعتراض خود را نسبت به این حکم اعلام خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها