امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119456
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 138
در هشتاد و پنجمین نشست از سلسله نشست‌ های فرهنگ مهدوی مؤسّسه ی موعود عصر(عج) با موضوع قبیلع لعنت، «اسماعیل شفیعی سروستانی» از سرگذشت ...

در هشتاد و پنجمین نشست از سلسله نشست‌ های فرهنگ مهدوی مؤسّسه ی موعود عصر(عج) با موضوع قبیلع لعنت، «اسماعیل شفیعی سروستانی» از سرگذشت دشمنی ابلیس با انسان، علّت و عملکردهای او در آغاز آفرینش انسان سخن گفت.

 در ابتدای این نشست که عصر دیروز در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، از کتاب اشراف سیاه، ترجمه کتاب تاویستاک نوشته جان کلمن نیز رونمایی شد.

 

 


شستشوی مغزی انسانها در عصر بمباران اطلاعاتی


در مراسم رونمایی کتاب اشراف سیاه، محمود مطهری نیا، استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل فرهنگی و مهدوی گفت: کتاب تاویستاک که استاد عباس کسکنی زحمت ترجمه آن را بر عهده داشتند، اثری است که به بررسی شیوه های شستشوی مغزی و تاثیر بر افکار عمومی مردم جهان، توسط سازمان تاویستاک و سایر نهادهای بریتانیا و آمریکا برای سلطه بر مردم جهان می پردازد.

در این اثر که در 35 فصل نگاشته شده است، مخاطبان با این موضوع مواجه می شوند که سبک زندگی شان به صورتی کاملا برنامه ریزی شده در حال شکل گیری است و از فعالیت های اجتماعی مانند انتخابات گرفته تا نوع خوراک و پوشاک و حتی بیماریهایشان نیز توسط این دست سازمان ها  شکل داده شده است.

در ادامه نیز شفیعی سروستانی، مدیر مسئول موسسه موعود عصر (عج) در معرفی این اثر بیان داشت: این اثر حاصل سی سال پژوهش جان کلمن نویسنده بریتانیایی است که خود قبلا از اعضای MI6 بوده و هم اکنون از بریتانیا اخراج شده است.

وی با توجه به جمعیت جوان حاضر در سالن، به سوال جوانان امروز در خصوص گیجی در مسیر زندگی و پراکندگی ذهن اشاره کرد و توضیح داد: این عصر را عصر سوءتفاهم می نامم چرا که ما مجبوریم برای نزدیک ترین افرادمان نیز هر موضوعی را بارها توضیح دهیم. این امر دلایل مختلفی دارد که یکی از مهمترین دلایل آن «رو دل ذهنی» است.

وی در توضیح اصطلاح «رو دل ذهنی» گفت: ما امروزه هر اطلاعاتی را از هر کجا و در هر زمانی مورد مصرف قرار می دهیم. مطالعه کتاب و منابع اصیل بسیار کم شده و جوانان به واسطه اینترنت و شبکه های اجتماعی موبایلی دائم در معرض اطلاعات بی منبع  و آشفته قرار می گیرند و همین امر منجر به آشفتگی ذهنی آنهاست.

وی با اشاره به کتاب تاویستاک گفت: این اثر حاصل بیش از سه سال زحمت همکاران ما در موسسه موعود عصر (عج) است. در این اثر به خوبی با موضوع بمباران اطلاعاتی مردم جهان آشنا خواهید شد. نتیجه این بمباران اطلاعاتی چیزی نیست جر اینکه فرد به سمت ساده لوحی نزدیک به بلاهت حرکت داده می شود و در نهایت اداره کنندگان جهان می توانند هرچه را اراده کنند به مخاطب القا می نمایند.

منبع:موعود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها