امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119460
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 51
سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با سوء تغذیه مردم در شهرهای حاشیه‌نشین‌ گفت: در جلسه قبلی دولت در رابطه با سوء تغذیه ...

سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با سوء تغذیه مردم در شهرهای حاشیه‌نشین‌ گفت: در جلسه قبلی دولت در رابطه با سوء تغذیه حاشیه‌نشین‌ها بحث شد و بسته غذایی ویژه‌ای از سوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اعلام شد.

وی افزود: قرار شده است مواردی که دچار سوء تغذیه هستند و از طریق وزارت بهداشت اعلام می‌شود نیز در بسته غذایی وزارت رفاه دیده شود.

وی افزود: تاکنون فقط توانسته‌ایم حاشیه شهرها را سرشماری کنیم و هنوز آمار دقیقی از سوء تغذیه این ناحیه به دست نیامده است. هنوز خیلی کار داریم و باید بلوک‌های جمعیت 12 میلیون و 500 هزار نفری را ایجاد و کارشناس سلامت برای آنها تعیین کنیم.

هاشمی گفت: آنچه که از حاشیه شهرها به دست آمده مربوط به سرشماری جدیدی است که حدود 9 میلیون نفر را شناسایی کرده است به همین دلیل آمار بیماری‌ها را در این مناطق نداریم.

وزیر بهداشت افزود: باید سیستمی در قالب طرح تحول سلامت ایجاد کنیم تا افراد سالم، بیماران و نوع بیماری آنها در شبکه بهداشت شناسایی شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها