امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119472
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 18
داود کشاورزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به برنامه‌ریزی سازمان راهداری برای هوشمندسازی جاده‌ها اشاره کرد و ...

داود کشاورزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به برنامه‌ریزی سازمان راهداری برای هوشمندسازی جاده‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: نصب تابلوهای پیام رسان و سرعت‌نما و‌ استفاده از دوربین‌های تصویری تردد شمار در گردنه‌های برف‌خیز و نقاط پر‌حادثه در کاهش میزان تصادفات جادهای نقش بسزایی دارند که در سال جاری مورد توجه خاص قرار گرفته است.

* تخصیص اعتبارات راهداری متناسب با میزان راه‌های موجود در کشور نیست

وی ادامه داد: افزایش تعداد ترددشمار‌ها، نصب حفاظ‌های جانبی،‌ ساماندهی تابلوهای علائم ایمنی، توسعه دوربین‌های نظارت تصویری و افزایش تعداد ترددشمار‌ها و نصب حفاظ‌های جانبی از دیگر برنامه‌های امسال‌ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سال جاری برنامه‌های گسترده‌ای در خصوص اصلاح روکش و بهسازی راه‌ها و رفع نقاط پر حادثه در محورهایی که از گذشته احداث شده‌ و نیازمند به روزرسانی مشخصات فنی هستند، در دستور کار سازمان راهداری قرار گرفته است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌ اضافه کرد: اصلاح شیب شیروانی راه‌ها از اقدامات مؤثر در افزایش ایمنی و کاهش صدمات در ‌خواب‌آلودگی راننده است.

کشاورزیان با تأکید بر‌ ارتقای خدمات حمل‌ و نقلی و بهره‌گیری از فن‌آوری نوین در راهبری حمل‌ و نقل، اظهار داشت: اولویت تخصیص اعتبارات در سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای بر مبنای ارتقای سطح ایمنی راه‌ها در محورهای شریانی و مواصلاتی در کشور است.

وی با اشاره به اهمیت نگهداری راه‌های شریانی کشور، افزود: در حال حاضر‌ تخصیص اعتبارات راهداری متناسب با میزان راه‌های موجود در کشور نیست، ولی تمام تلاش سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای در راستای ارتقای سطح ایمنی راه‌ها است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌ از اجرای پروژه‌های ملی‌ در ‌‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و بیان کرد:‌ در این راستا، اولویت با ادامه یافتن پروژه‌های خط‌کشی، نصب تابلوهای علائم رانندگی، اصلاح تقاطع‌ها، دوربرگردان‌ها، اصلاح شانه‌سازی در جاده و اصلاح شیب شیروانی در محورهای شریانی کشور  است که از سال گذشته با جدیت شروع شده و در حال انجام است؛ اجرای این موارد ‌نقش مؤثری در ارتقای سطح ایمنی محورهای مواصلاتی دارد.

* تجهیز همه جاده‌های کشور به دور‌بین ثبت تخلفات تا دو سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی از وجود دوربین‌های نظارت تصویری در اغلب محورهای ارتباطی کشور خبر داد و ‌اضافه کرد: در دو سال آینده همه راه‌های شریانی کشور با همکاری پلیس راهور به دوربین‌های ثبت تخلفات مجهز می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: وضعیت راه‌های کشور در 24 ساعت شبانه‌روز توسط این دوربین‌ها بررسی می‌شود و دستگاه‌های امدادی و راهداران از این دوربین‌ها برای ارائه خدمات بهتر به مسافران استفاده می‌کنند.

وی تأکید کرد: همچنین بهره‌برداری از تجهیزات نوین و حمل‌ و نقل هوشمند در بخش حمل‌ و نقل به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان در حال‌ انجام و پیگیری است.

* توسعه GPS آنلاین در ناوگان عمومی جاده‌ای در فضایی رقابتی

کشاورزیان اظهار داشت‌: همچنین هدف‌گذاری کرده‌ایم تا نصب GPS آنلاین را در ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌‌ای توسعه دهیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌ افزود: در این راستا برنامه‌ریزی کرده‌ایم در فضایی رقابتی و با هزینه کمتر این هدف را محقق کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها