امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119476
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 37
منصور حقیقت‌‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص اعلام حکم ...

منصور حقیقت‌‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص اعلام حکم اعدام «شیخ نمر باقر النمر» روحانی شیعه اهل عربستان گفت: عربستان سعودی باید از این اقدام خود عقب نشینی کند در غیر این صورت آتشی در منطقه بلند خواهد شد که حتما دامن سرای سالمندان سعودی‌ها را خواهد گرفت.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع‌گیری وزارت خارجه در خصوص اعلام حکم شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه اهل عربستان افزود: وزارت خارجه در این قضیه بسیار خوب وارد گود شده و به خوبی در این باره ایستادگی کرده است ولی باید فشار را بیشتر کند تا سعودی‌ها از این قضیه کوتاه بیایند.

حقیقت‌پور با بیان اینکه اعدام شیخ نمر و فشار به شیعیان در عربستان اثرات کوتاه مدت و بلندمدتی را در منطقه و سرزمین سعودی خواهد داشت اظهار کرد: در صورت اعدام این روحانی شیعه حتما منطقه به مانند بشکه باروتی منفجر خواهد شد و خاورمیانه باید منتظر واکنش مردم مسلمان و شیعیان خشمگین در لبنان، عراق، یمن، ایران، بحرین و پاکستان باشند و اثرات این تصمیم غیرقضایی و سیاسی که دست‌های غرب در آن نمایان است فراتر از مرزها نیز خواهد رفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با پیشنهاد به دولتمردان سعودی در خصوص عدم ورود به حیطه شیعیان و اعدام رهبر آنان در عربستان خاطرنشان کرد: سعودی‌ها باید بدانند که انجام اعدام رهبر شیعیان عربستان می‌تواند اشتباهی گران را برای آنها در بر داشته باشد که تبعات سنگینی را دارد که فوق تصور دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی عربی و غربی خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها