امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119477
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 30
یک مقام بلندپایه سیاسی عراق به خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، خبر داد: یک سفیر اروپایی که نامش ذکر نشده به یک سیاستمدار عراقی ...

یک مقام بلندپایه سیاسی عراق به خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، خبر داد: یک سفیر اروپایی که نامش ذکر نشده به یک سیاستمدار عراقی عضو ائتلاف نیروهای عراقی گفته است «من برای وزیر دفاع شدن تو دعا می‌کنم».

این منبع گفت: این امر دخالت آشکار برخی کشورهای غربی در امور عراق را نشان می دهد و این برای ائتلاف نیروهای عراقی شرم آور است.

وی افزود: مقام سیاسی عضو ائتلاف نیروهای عراقی پول‌ها و وعده‌های زیادی به کمیته مذاکره در ائتلاف داده تا وی را تنها نامزد تصدی وزیر دفاع معرفی کنند.

منبع سیاسی عراقی تاکید کرد: برخی شخصیت‌ها با هیئت مذاکره کننده ائتلاف نیروهای عراقی برای تصدی کرسی وزیر دفاع وارد معامله ها و قراردادهایی شده و برای رسیدن به این منصب پول‌های هنگفتی هزینه و وعده‌های زیادی داده‌اند.

این منبع تأکید کرد: ائتلاف نیروهای عراقی به طور رسمی نام «خالد العبیدی» را برای تصدی پست وزیر دفاع مطرح کرده بودند اما نارضایتی «اسامه النجیفی»، رهبر ائتلاف با نام العبیدی برای نامزدی تصدی این سمت موجب شد که تنها چندساعت مانده به جلسه رای اعتماد به دولت حیدر العبادی نام «جابر الجابری» نامزد دیگری مطرح شود.

این منبع سیاسی عراق گفت: چگونگی نامزدی الجابری و به دنبال آن رافع العیساوی سوالات زیادی را حتی در داخل ائتلاف نیروهای عراقی مطرح کرده است و بر زبان افتادن نام این اشخاص برای نامزدی تصدی وزیر دفاع عراق مشکوک و عجیب و غریب است و ثابت می‌کند که نقشه‌ای در کار است به گونه‌ای که به دنبال نارضایتی النجیفی یا دیگران از نامزدی العبیدی نام الجابری مطرح می‌شود و وی هم موفق نمی‌شود از مجلس رای اعتماد بگیرد و انتظار می‌رود که نام العیساوی به طور رسمی مطرح شود.

این منبع تصریح کرد: آنچه که در برابر رسانه‌ها گفته می شود خلاف چیزی است که در پس پرده جریان دارد، کمیته مذاکره ائتلاف نیروهای عراقی درخواست‌های زیادی از نمایندگان و شخصیت های اهل تسنن عراق برای نامزد شدن در تصدی پست وزیر دفاع این کشور دریافت کرده‌اند و جای تعجب است که کمیته مذاکره کننده به اصول ائتلاف مبنی بر ضرورت قانونمندی و تحقق آشتی ملی پایبند نیست و این گونه خواسته‌های اهل تسنن عراق محقق نمی‌شود و در عوض خواسته رهبران سیاسی جامه عمل پوشانده می‌شود که پست‌ها را بر اساس منافع شخصی خود می فروشند.

تردد شخصیت‌ها به سفارتخانه‌های غربی در عراق

منبع سیاسی عراق گفت: بسیاری از این نمایندگان و شخصیت‌ها به سفارتخانه‌های کشورهای غربی در عراق در حال تردد هستند تا تایید آنها را برای تصدی وزیر دفاع کسب کنند و از روابط خود و نفوذی که بر برخی رهبران و اعضای کمیته مذاکره کننده دارند، استفاده کنند تا در رسیدن به پست وزیر دفاع عراق موفق شوند و در مقابل به این کشورهای عربی وعده داده اند که در صورت پیروزی خود منافع این کشورها را محقق می‌کنند.

انتهای پیام

 

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها