امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119478
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان معاملات اولین روز هفته شاخص بورس پس از هفته‌ها حرکت در جا در کانال 71هزار واحدی

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان معاملات اولین روز هفته شاخص بورس پس از هفته‌ها حرکت در جا در کانال 71هزار واحدی بالاخره با تأثیر مثبت شرکت‌های برق، حمل و نقل دریایی و غول خودروسازی کشور 38 واحد مثبت شد و به این ترتیب شاخص از رقم 72 هزار واحد عبور کرد.

بر اساس این گزارش ارزش بازار هم در محدوده 325 هزار میلیارد تومان در گردش است،‌ در حالی که امروز بیش از 368 میلیون برگ سهم به ارزش 122 میلیارد تومان داد و ستد شد.

همچنین تمام شاخص‌های منتخب به وضعیت سبز درآمده و تنها شاخص بازار دوم با افت 0.06 درصد روند نزولی به خود گرفت.

در عین حال مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، کشتیرانی جمهوری اسلامی، ایران خودرو و فولاد مبارکه اصفهان به روند صعودی ادامه داده و بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در گروه خودرو، ایران خودرو، سایپا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، سرمایه‌گذاری رنا و سایپا دیزل در کنار برخی شرکت‌های قطعه‌سازی تأثیر مثبت بر شاخص داشتند.

گروه حمل و نقل دریایی هم همچنان در صدر تقاضای بازار قرار داشته و با اقبال سهامداران مواجه شده‌اند.

در این گروه یکی از اخبار با اهمیت، افزایش خدمات بندری به واسطه کاهش زمان بارگیری و پهلوگیری کشتی‌های متعدد خارجی در بنادر شهید رجایی و دیگر بنادر کشور است.

همچنین در این مورد، مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر، با اشاره به اینکه تجهیزات تخلیه و بارگیری و امکانات در بندر بوشهر افزایش یافته است، گفت: امسال تعداد 2 جرثقیل غول پیکر دروازه‌ای گنتری کرین در بندر بوشهر نصب شده که ظرفیت بندر را در تخلیه و بارگیری کانتینر افزایش داده است.

راستاد با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این دو دستگاه، جرثقیل‌های دروازه‌ای گنتری کرین این بندر به چهار دستگاه افزایش یافته است، گفت: تا پایان سال دو جرثقیل دروازه‌ای دیگر نیز به این مجموعه افزوده می‌شود.

در جریان معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران، سهام حمل و نقل توکا پس از بازگشایی با توجه به تعدیل سود هر سهم به بازار بازگشت و بیشترین افزایش قیمت را به نام خود ثبت کرد و در ادامه قند نیشابور، تولید کاشی تکسرام، کشتیرانی جمهوری اسلامی بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

در فرابورس هم بیش از 102 میلیون برگ سهم به ارزش تقریبی 72 میلیارد و 500 میلیون تومان داد و ستد شد، اما شاخص کل این بازار با افت 2 واحدی به رقم 826 واحد رسید که این روند کاهشی با تأثیر منفی شرکت‌های پتروشیمی جم، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان و نفت ایرانول رقم خورد.

در فرابورس شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بیمه دی، سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب، بانک گردشگری، فرآورده‌هایی غذایی چهارمحال، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و افرانت مورد توجه سهامداران بودند.

در این بازار اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن در اکثر سررسیدها کاهش قیمت داشتند.

به گزارش فارس،‌ این اوراق تنها برای دریافت امتیاز وام از سوی بانک مسکن بوده و ارتباطی با افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن که روز گذشته اعلام شده است، ندارد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها