امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119482
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 58
علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جلسه صبح امروز اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با ...

علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جلسه صبح امروز اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با مسئولان وزارت نفت درمورد کسری بودجه احتمالی دولت با توجه به کاهش قیمت نفت، اظهار داشت: با توجه به اینکه قیمت نفت در بودجه 100 دلار بسته شده، در 6 ماه اول با توجه به میزان فروش‌ها و قیمت، جای نگرانی وجود ندارد، اما در حال حاضر برای بقیه سال اگر شرایط قیمت نفت ادامه داشته باشد، باید تمهیداتی اندیشید.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه با حضور مسئولان وزارت نفت، راه‌های جبران کسری بودجه در 6 ماهه دوم سال بررسی شد، تصریح کرد: چند راهکار در این زمینه وجود دارد و اینکه بتوانیم کسری درآمد را از محل افزایش میزان تولید جبران کنیم و همچنین با توجه به نزدیک بودن تهیه بودجه سال 94 کشور، نیاز به بررسی دقیق قیمت نفت در بحران‌ها و نیز تقاضای جهانی وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت نفت بسته شده در بودجه بالاتر از قیمت عرضه نفت اوپک و حتی روسیه است و به همین دلیل قیمت نفت باید منطبق با واقعیات و بازار باشد.

به گفته این نماینده مجلس، وزیر و مسئولان دولت، علل کاهش قیمت نفت و تاثیرات آن در بودجه را توضیح دادند و به نظر می‌رسد در 6 ماهه دوم 20 درصد کاهش درآمد پیش‌بینی شده وجود داشته باشد که این موضوع قابل توجه است.

احمدی یادآور شد: قطعاً این کسری درآمدها روی درآمدهای ناشی از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها نیز موثر خواهد بود و کل بودجه عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود 5 تا 6 میلیارد دلار در 6 ماهه دوم سال کسری وجود داشته باشد، گفت: راهکار دیگر این موضوع، مدیریت و کاهش هزینه‌های عمومی دولت است که می‌تواند به این موضوع کمک کند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها