امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119492
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز به ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز به مناسبت

سالگرد شهادت سردار نورعلی شوشتری، در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های همه جانبه در جهت تامین امنیت پایدار در مرزهای کشور گفت: یکی از مولفه‌های امنیت ملی حضور نیروهای مسلح و مقتدر در سراسر کشور است که از اوایل انقلاب تا امروز توسعه پیدا کرده است و با قدرت ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی افزود: طرح شهید شوشتری توسط خود او آغاز شد و همچنان ادامه دارد و 90 درصد امنیت توسط مردم منطقه و طوایف ایجاد شده است. طوایف، سران طوایف، مولوی‌ها و ماموستاها با سازمان‌دهی نیروهای حوزه سرزمینی در این نوایح امنیت پایدار نسبی را ایجاد کرده‌اند.

عراقی با تاکید بر اینکه نیروی زمینی، ستون فقرات سپاه و کماکان مشغول اجرای ماموریت است، تصریح کرد: کماکان در غرب، شمال غرب و جنوب شرق کشور درگیر مقابله با ناامنی هستیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران یک کشور مستقل است و به هرگونه تجاوز از مرزهای کشور، از طریق قانونی و مسئولین سیاسی پاسخ داده خواهد شد.

عراقی تصریح کرد: اقدامات تروریستی در 5 سال قبل، در مراکز سیستان و بلوچستان بود اما امروز با اقدامات سپاه، ناجا، وزارت اطلاعات و سیاسیون، این تحرکات تروریستی به مرزهای کشور رفته است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در مناطقی که کشورهای شرقی ما ساز و کار اعمال حاکمیتی ندارند، تروریستها اقدام کرده و به داخل خاک همان کشور باز می‌گردند اما نیروی زمینی سپاه سازو کار مناسبی برای پاسخ قاطع دارد.

وی با بیان اینکه در 2هفته اخیر، اشرار به یکی از پاسگاههای ما حمله کردند، گفت: با همکاری مردم و قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، تلافاتی بر آنها وارد شد.

عراقی افزود: تلاش داریم با مستحکم سازی مرزها و اشراف اطلاعاتی و بالا بردن توان نظامی، امنیت پایدار را در این مناطق برقرار کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه اسناد کافی از نفوذ اشرار از داخل پاکستان را در اختیار وزارت خارجه و وزارت کشور قرار داده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نیروی زمینی سپاه در سوریه و لبنان فعالیت می‌کند، گفت: نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق، شمالغرب و غرب کشور فعال است اما همانطور که فرماندهان سپاه اعلام کردند، سپاه به این کشورها کمک مستشاری می‌کند.
عراقی با اشاره به سالروز شهادت سردار شوشتری و جمعی از پاسداران و عشایر بومی منطقه در سیستان، افزود: یادواره فرماندهان شهید نیروی زمینی سپاه روز دوشنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در حسینیه نیروی زمینی سپاه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها