امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119497
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 45
ماموستا امین راستی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: حفظ وحدت و انسجام بین اقوام و مذاهب اسلامی از اولاترین امور بوده و باید همه ...

ماموستا امین راستی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: حفظ وحدت و انسجام بین اقوام و مذاهب اسلامی از اولاترین امور بوده و باید همه مسلمانان نسبت به این مهم احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: در این برهه از زمان که خاورمیانه و کشورهای اسلامی مورد آماج توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان قرار گرفته‌اند باید حکام اسلامی درایت به خرج داده و از مشوش‌کردن اذهان مردم پرهیز کنند.

امام جمعه موقت سنندج به اعلام حکم اعدام برای آیت‌الله النمر مجتهد دینی اهل تشیع عربستان توسط حاکمان رژیم آل‌سعود اشاره کرد و افزود: این حکم ناعادلانه و سیاسی است چرا که موازین دادرسی مورد توجه قرار نگرفته و به ایشان اجازه دفاع از خویش داده نشده است.

ماموستا راستی ادامه داد: علاوه بر این مسائل نیز بر اساس احکام و قوانین اسلامی محکوم‌کردن یک عالم دینی و مجتهد به اعدام امری غیرقابل قبول بوده و این حرکت رژیم آل‌سعود از سوی همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی محکوم است.

این روحانی برجسته اهل سنت ایران اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: اعلام این حکم سیاسی انعکاس بسیار بدی در جهان اسلام خواهد داشت و انزجار مسلمانان را از حکام عرب منطقه به ویژه رژیم آل‌سعود بیشتر می‌کند.

وی افزود: امیدواریم حکام رژیم آل‌سعود در این امر تجدید نظر کرده و از این بیشتر در مشوش‌ کردن اذهان مسلمانان منطقه به ایفای نقش نپردازند.

انتهای پیام/79006/صا30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها