امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119504
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، کشورهای لهستان، فرانسه و آلمان جدیدترین کشورهایی هستند که فدراسیون های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، کشورهای لهستان، فرانسه و آلمان جدیدترین کشورهایی هستند که فدراسیون های والیبال آنان برای همکاری و تعامل بیشتر با ایران در این رشته ورزشی تقاضای همکاری و تبادل تفاهمنامه دارند.

ریشه تمام این درخواست ها به مسابقات والیبال قهرمانی جهان در لهستان برمی گردد که صعود تیم ملی والیبال ایران از دور مقدماتی به دور دوم و سوم و کسب رتبه ششم مسابقات جهانی بسیاری از کارشناسان بین‌المللی این رشته ورزشی را غافلگیر کرد و با بررسی و پیگیری های به عمل آمده توسط کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون والیبال به نتیجه رسید.

تفاهنامه همکاری امضا شده ایران و سه کشور فرانسه، لهستان و آلمان محورهای مهمی همچون بحث علمی والیبال، تبادل مربی، همکاری در زمینه استعدادیابی، برگزاری دیدارهای دوستانه و تدارکاتی و برگزاری اردوهای مشترک در سطح تمامی تیم های ملی و رده سنی پایه مردان و زنان را شامل می‌شود.

مدیر کمیته بین‌الملل فدراسیون والیبال در باره روند شکل گیری این تفاهمنامه ها گفت: در سفر تیم ملی به لهستان برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان ملاقاتی با رییس فدراسیون والیبال این کشور در حاشیه رقابت ها داشتیم که پیشنهاد تفاهنامه همکاری در آن نشست مطرح شد.

هومن باقری با بیان اینکه لهستان برنامه گسترده در زمینه آموزش نونهالان و ایجاد مدارس والیبال در سطح لهستان دارد، گفت: آنان علاقمند هستند از تجربه ایران در این زمینه استفاده کنند. برگزاری کمپ های مشترک و اردوی تمرینی و مسابقات دوستانه با توجه به استاندارهای والیبال ایران نیز از دیگر پیشنهادات لهستان برای همکاری با ایران است.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های لهستان و ایران می تواند منجر به رشد والیبال دو کشور و حتی والیبال جهان شود. در مدت برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی جهان گرفتاری میزبان و فشردگی مسابقات بسیار زیاد بود و به همین دلیل تفاهنامه همکاری بعد از این رقابت ها تنظیم و ارسال شد و دو روز پیش به امضا طرف لهستانی رسید و با امضای آقای داورزنی نهایی شد.

رئیس کمیته روابط بین المللی فدراسیون والیبال در باره امضای تفاهمنامه با کشور فرانسه نیز گفت: فدراسیون والیبال فرانسه هم یک نامه به فدراسیون والیبال ایران زد و تقاضای همکاری با توجه به سطح والیبال ایران داشت.

وی با بیان اینکه آنان پیشنهاد دهنده این همکاری بودند و علاقمند به همکاری های مشترک علمی، تبادل مربیان و برگزاری سمینارها و کنکره ها برای مربیان و داوران بودند، گفت: با درخواست آنان نیز موافقت شد و صرفا این تفاهنامه شامل بازی های دوستانه نیست و به آن وسیع تر نگاه شده است. این تفاهنمامه نیز به امضای روسای فدراسیون های ایران و فرانسه رسیده است.

باقری در باره تفاهمنامه با آلمان نیز گفت: با توجه به پیشرفت های والیبال آلمان که در مسابقات قهرمانی جهان نیز والیبال این کشور شگفتی ساز شد، درخواست همکاری با والیبال این کشور از سوی ایران به آنان داده شد و استقبال بسیار خوبی از طرف مقابل نسبت به این همکاری بعمل آمد.

رئیس روابط بین المللی فدراسیون والیبال بایادآوری استقبال آلمانی ها از همکاری با والیبال ایران گفت: پیشنهاد همکاری را سریعا پذیرفتند و آن را افتخار بسیار بزرگی دانستند و کاملا در این بحث جدی هستند. برگزاری رقابت های مشترک، بحث علمی والیبال و مربیگری یاد تبادل دانش مربیگری است از جمله موارد پیشنهادی برای همکاری است.

وی گفت: آرایش تیمی و تکنیک های آلمانی ها کاملاً ناشناخته است و در مسابقات قهرمانی جهان نیز به رغم آنالیز باز هم این تیم برای ایران ناشناخته باقی ماند. به همین دلیل همکاری های دو کشور می تواند در این زمینه به والیبال ایران کمک کند تا  روش و تکنیک های والیبال آلمان بیشتر آشنا شویم. همانگونه که وقتی چهار بازی در آمریکا داشته ایم، دیگر هیچ چیزی ناشناخته از این تیم برای ایران باقی نمانده بود.

تیم های والیبال لهستان، آلمان و فرانسه در هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان به ترتیب رتبه های اول، سوم و چهارم جهان را خود اختصاص دادند.
انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها