امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11951
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۴
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به فرارسیدن رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و قیام 15 خرداد اظهار کرد: روز 15 خرداد در حقیقت روز دفاع از حریم اسلام، روحانیت و رهبری بود.

وی تصریح کرد: این قیام بزرگ پس از روشنگری امام در فیضیه قم و دستگیری ایشان رخ داد و جرم شهدای این قیام دفاع از اسلام و روحانیت بود.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه 15 خرداد آغاز نهضت انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، گفت: قیام 15 خرداد الگوی زنده برای همیشه تاریخ و نقطه آغازین انقلاب اسلامی است.

‌وی با اشاره به اینکه نیم قرن از حماسه ملت ایران در 15 خرداد 42 می‌گذرد، تصریح کرد: 15 خرداد از ایام‌الله است و باید امسال این ایام باشکوه‌تر از هر سال برگزار شود.

ریشه نظام جمهوری اسلامی ایران مردم و پشتیبانی مردمی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: همه باید تلاش کنند تا انتخابات پرشور، با نشاط برگزار شود چون اقتدار و استحکام نظام اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بر مبنای حضور و پشتیبانی مردمی بوده است.

آیت الله شبستری تاکید کرد: برگزاری انتخابات پرشور زمینه ساز مصونیت، اقتدار، امنیت کشور و برطرف کننده تهدیدهای دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام ریشه‌دار است که ریشه آن مردم و پشتیبانی یکپارچه مردمی است.
ریخت و پاش‌ها و استفاده از بیت‌المال نمی‌تواند نظر مردم را جلب کنند

امام جمعه تبریز گفت: گام بلند و حماسی و پرشور ملت ایران در انتخابات پیش روی 24 خرداد را بشارت دهنده موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ‌تر برای انقلاب و نظام اسلامی است.

آیت الله شبستری ادامه داد: مردم درخصوص نحوه تبلیغات داوطلبان و همچنین نحوه هزینه ها و ریخت و پاش ها قضاوت خواهند کرد و کسانی که برای تبلیغات انتخابات، از بیت المال یا پول مشتَبه به حرامِ برخی افراد دیگر استفاده کنند، نخواهند توانست اطمینان مردم را به سوی خود جلب کنند.

امام جمعه تبریز اظهار کرد: مردم تبریز و آذربایجان همانطوری که تاکنون در تمام صحنه‌های حضور چشمگیر داشته در انتخابات 24 خرداد با حضور پروشور و‌ آگاهانه خود و انتخاب اصلح و وارسته به ندای رهبرشان لبیک گفته و تودهنی محکم به دهان دشمنان خواهند زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان سیدحسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در حمایت از حکومت سوریه گفت: مردم آذربایجان و تبریز ضمن محکوم کردن جنایات مزدوران آمریکایی در سوریه از سخنان با صلابت دبیر کل حزب الله لبنان و اقدامات پیروزمندانه حزب الله همانند گذشته علیه رژیم صهیونیستی قاطعانه حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/60002‌/ش‌40
برچسب ها:
آخرین اخبار