امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119512
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 54
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منزل یکی از خبرنگاران مستقل و مطرح نیوزیلند به اتهام داشتن ارتباط وی با اسنودن مورد تفتیش

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منزل یکی از خبرنگاران مستقل و مطرح نیوزیلند به اتهام داشتن ارتباط وی با اسنودن مورد تفتیش نیروهای پلیس این کشور قرار گرفت.

پایگاه «فرست لوک» گزارش داد: «نیروهای پلیس نیوزیلند با یورش به خانه "نیکی هیگر" خبرنگار مستقل این کشور، منزل وی را به اتهام اینکه با ادوارد اسنودن مرتبط بوده و اسناد مرحله‌ای در اختیار داشته، 10 ساعت تفتیش کردند».

گفته می‌شود علت تفتیش چندی ساعته خانه این خبرنگار به اتهامات وی در کتاب جنجالی «سیاست کثیف» برمی‌گردد؛ کتابی که سبب استعفای وزیر دادگستری سابق از سمتش شد چرا که او متهم به به تخریب رییس اسبق سازمانی به نام ˈاس.اف.اوˈ شده که وی در آن زمان مسئولیت این سازمان را نیز عهده داشت.

پلیس همه کاغذها و فایلهای صوتی  و الکترونیکی منزل «هیگر» را با خود برده و به دنبال یافتن اثری از منابع مورد استفاده وی در کتاب جنجالی اخیرا و ارتباط وی با ادوارد اسنودن افشاگر رسوایی جاسوسی دولت آمریکا است؛ کسی که اسنادی از رسوایی‌های دیگر کشورها هم منتشر کرده است.

اقدام اخیر پلیس نیوزیلند یک ماه پس از پیروزی «جان کی» در انتخابات پارلمانی نخست‌وزیر و تصدی وی بر کرسی نخست‌وزیری این کشور برای بار سوم صورت گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها