امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119532
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صدور حکم اعدام برای شیخ نمد روحانی

حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صدور حکم اعدام برای شیخ نمد روحانی مبارز شیعه و ایجاد محدودیت از سوی دولت سعودی برای شیعیان این کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه این حرکت نقض صریح آزادی‌‌های دینی و سیاسی در بحث حقوق بشر بوده، عربستان با این اقدام در حال مرتکب شدن یک انتحار سیاسی است زیرا نه تنها شیعیان بلکه همه مسلمانان جهان نسبت به این موضوع موضع‌گیری کرده‌اند.

وی تصریح کرد: این اقدام می‌تواند باعث انفجار افکار عمومی در مناطق شیعه‌نشین عربستان شود و تبعات آن نیز به سایر کشورهای منطقه مانند بحرین، یمن، قطر که جمعیت شیعه دارند سرایت خواهد کرد.

***وزارت خارجه کشورمان از نفوذ خود در عربستان استفاده کند

کنعانی‌مقدم با ذکر این نکته که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از طریق نهادهای مدنی به دولت عربستان سعودی فشار وارد کند، در عین حال افزود: وزارت خارجه کشورمان می‌تواند از نفوذ خود در عربستان استفاده کند و قطعا در حج سال آینده نیز حجاج نسبت به این مسئله واکنش نشان خواهند داد.

دبیرکل حزب سبز با طرح این موضوع که عربستان از پروژه شیعه‌هراسی رژیم صهیونیستی پیروی می‌کند، خاطرنشان کرد: عربستان دنباله‌رو سیاست‌های سرویس‌های امنیتی آمریکا و انگلیس است که به دنبال تفرقه‌اندازی هستند.

کنعانی‌مقدم در پایان تاکید کرد: شیعیان با این اقدامات از مقاومت و مبارزه با صهیونیسم و آل‌سعود دست نخواهند کشید و قطعا با تمام وجود در مقابل توطئه‌های استکبار جهانی ایستادگی خواهند کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها