امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119543
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامیی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به خالی شدن ...

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامیی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به خالی شدن بسیاریی از صندلی‌های دانشگاه‌ها اظهار داشت: با این اتفاق استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آنها برای توسعه و ارتقای جایگاه پارک‌های علم و فناوری ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی مؤثر در امر توسعه فناوری و به تبع آن توسعه اقتصادی دانش‌محور و اشتغال‌زایی تخصصی مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان واقع شده است.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس بر همین اساس تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری، محیط‌هایی مناسب برای استقرار و حضور حرفه‌ای شرکت‌های فناوری کوچک و متوسط، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و مؤسسات پژوهشی است که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند.

وی ادامه داد: با استفاده از این ظرفیت موجود در دانشگاه‌های کشور، اگر تعامل و همکاری مناسبی صورت پذیرد و نگاه ویژه‌ای به توسعه پارک‌ها شود بخش عمده‌ای از فعالیت‌های منتهی به محصولات فناوری در این پارک‌ها به صورت حرفه‌ای قابل انجام خواهد بود.

نماینده گرمسار در مجلس خاطرنشان کرد: بازارسنجی، ایده‌پردازی، پژوهش علمی، طراحی مهندسی، تدوین دانش فنی، ثبت مالکیت فکری، فروش و عملیات مستشاری بعدی برای تحقق محصولات فنّاوری در عرصه تولید صنعتی و همچنین عرضه سایر خدمات تخصصی در این پارک‌ها صورت می‌پذیرد که می‌توان با بهره‌گیری از امکانات دانشگاه‌ها و نیروی انسانی نخبه دانشگاهی برای رسیدن به این اهداف امیدوار بود.

کاتب یادآور شد: چند سالی است که ایران با رشد نامتوازن مراکز دانشگاهی مواجه شده است که می‌توان آن را نتیجه سیاست‌ها و تصمیمات یک شبه وزارت علوم در دولت‌های قبل و تلاش برای ظاهرسازی تلاش‌هایی برای حذف کنکور دانست.

وی در پایان با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری تصریح کرد: این سیاست‌ها راهگشای حل معضلات و مشکلات آموزش عالی کشور خواهد بود و اگر به خوبی این سیاست‌ها اجرایی شوند شاهد رشد پارک‌های علم و فناوری و کارایی بیشتر دانشگاه‌ها خواهیم بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار