امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119546
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص اعدام شیخ ...

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص اعدام شیخ نمر اظهارداشت: در درون عربستان سعودی اختلاف نظر در رابطه با مسائل سیاسی وجود دارد و باورمان این است که اگر فضایی به وجود آید در درون عربستان انقلابی مثل یمن، مصر و کشورهای دیگر را مشاهده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: جمعیت شیعیان در عربستان جمعیتی قابل توجه است که در نقاط حساس این کشور که شرق عربستان است زندگی می‌کنند؛ دولت عربستان کاملاً مراقب است که در آنجا تحول خاصی صورت نگیرد که مرکز را تهدید کند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری ادامه داد: اظهارات روحانی انقلابی شیخ نمر یکی از این موارد است و وی نسبت به آنچه در درون عربستان می‌گذرد که به بحرین نیرو می‌فرستد و انقلابیون را محکوم می‌کند، اعتراض می‌کند؛ از این رو به طور طبیعی با اینگونه اظهارنظر دولت سعودی وی را دستگیر کرد.

وی با تأکید بر اینکه محاکمه شیخ نمر حتماً‌ جنبه سیاسی و قضایی دارد، افزود: جنبه سیاسی یعنی اینکه دولت سعودی نمی‌خواهد به گونه‌ای شود که اعتراضات مورد توجه دیگران باشد یا مثل بحرین گروهی هر روز بیانیه و اعلامیه صادر کرده و اجتماع از این رو وی را دستگیر کرد.

حجت‌الاسلام اکرمی در پایان خاطرنشان کرد: دولت سعودی شیخ نمر را برای عربستان مخل می‌داند و معلوم است که حکم به اعدام وی می‌دهد اما آنچه اکنون به ذهن ما می‌آید این است که اگر این حکم اجرا شود یقیناً به زیان و ضرر دولت سعودی است و نشان می‌دهد که آنها هرگز تحمل برخی اظهارنظرها را ندارند که در نهایت این امر به زیان آنها تمام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها