امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119556
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در جمع خبرنگاران گفت: تعهد ما تضمینی برای ادامه این طرح در طول سال تحصیلی و سال‌های دیگر است.

وی با اشاره به بهسازی منابع انسانی، بیان داشت: در آموزش و پرورش کارهایی مبنی بر بهسازی منابع انسانی صورت گرفته است که طبق آن معلمان باید نسبت به تخصصشان در آن جایگاه قرار گیرند؛ هم‌اکنون ما معلمانی داریم که جزء داوران بین‌المللی نیز هستند.

فانی درباره اهداف برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای اظهار داشت: تحقق ساحت‌های شش‌گانه آموزش و تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری، تربیت اجتماعی و اقتصادی و حرفه‌ای و همچنین تعامل همگانی از اهداف این طرح است، همچنین این فعالیت می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت‌های قهرمانی نیز باشد.

وی گفت: گسترش ورزش همگانی و تربیت جسمانی دو هدف اصلی المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای به حساب می‌آید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اولین وزارتخانه‌ای که آموزش و پرورش با آن تفاهم‌نامه امضاء کرده است، وزارت ورزش و جوانان است و این المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای می‌تواند در رشد و تعالی ورزش موثر باشد.

وی بیان داشت: وزارت آموزش و پرورش با نهادهای دیگری در جهت پیشبرد اهداف عالی آموزشی کشور تفاهم‌نامه امضاء کرده است از قبیل شهرداری، وزارت ارتباطات، وزارت بهداشت و درمان، وزارت ارشاد و وزارت ورزش و جوانان.

فانی درباره کمبود امکانات در بعضی از مدارس برای فعالیت‌های تربیت‌بدنی تصریح کرد: در هیچ مدرسه‌ای ورزش تعطیل نمی‌شود و با توجه به امکانات موجود در مدرسه، فعالیت ورزشی صورت می‌گیرد اما در گذشته فعالیت‌های ورزشی هدفمند در مدارس تعطیل شده بود و در این دولت این فعالیت‌ها از سر گرفته شد.

وی در خاتمه گفت: ورزش دانش‌آموزی بخشی از ورزش همگانی است و احتمال دارد که این ورزش دانش‌آموزی به ورزش قهرمانی منجر شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها