امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119558
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نیره پیروزبخت امروز در همایش استاندارد و محیط زیست اظهار داشت: دو مبحث استاندارد و محیط زیست فراتر از ملیت‌ها و کشورها ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، نیره پیروزبخت امروز در همایش استاندارد و محیط زیست اظهار داشت: دو مبحث استاندارد و محیط زیست فراتر از ملیت‌ها و کشورها رفته و دیگر به یک منطقه یا چند نوع کالا محدود نیست

رئیس سازمان ملی استاندارد در ادامه افزود: عملکرد نادرست بشر، نظام طبیعت را دستخوش تحولات زیادی کرده که موجب به خطر افتادن حیات گونه‌های زیستی و جانوری شده است.

وی متذکر شد: ادامه چنین شرایطی با روندکنونی موجب می‌شود تا به آینده خوبی برای محیط زیست و بشر پیش‌بینی نشود.

پیروزبخت با بیان اینکه آلودگی هوا یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه بشر با آن روبه رو است، گفت: متاسفانه دولت‌ها فرایند توسعه اقتصادی خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند که صدمات شدیدی متوجه محیط زیست می‌شود.

وی با بیان اینکه سرعت فرسایش خاک یکی دیگر از چالش‌های زیست محیطی است، ابراز داشت: این امر نتیجه عملکرد نادرست بشر و طبیعت است.

پیروزبخت ادامه داد: امروز استاندارد تعریف و معانی قدیمی خود را از دست داده به‌طوری‌که فقط در مورد کالاها صدق نمی‌کند.

رئیس مؤسسه ملی استاندارد گفت: سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) در سال 1991 گروه مشورتی متشکل از نمایندگان 20 کشور جهان، 11 سازمان بین المللی و 100 متخصص مدیریت زیست محیطی را با هدف ایجاد رویکرد زیست محیطی، پیشگیری از آلودگی و بهبود شرایط محیط زیست ایجاد کرد.

وی گفت: تا کنون 18 هزار و 500 استاندارد در سازمان ایزو تدوین شده است که 500 استاندارد آن در مورد محیط زیست است.

پیروز بخت با اشاره به مدیریت مستقل انرژی در سازمان ملی استاندارد، گفت: این امر نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است زیرا مصرف بی‌رویه انرژی موجب تخریب محیط زیست و انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

به گفته پیروز بخت در حال حاضر 18 هزار گلخانه در کشور وجود دارد که برای آنها استاندارد تدوین شده است.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون 40 فرایند انرژی و استاندارد تدوین شده که برای 220 واحد تولید توانسته است گواهی انطباق فعالیت خود با این استانداردها را دریافت کند، ابراز داشت: از این تعداد 15 واحد مربوط به سیمان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها