امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119561
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور امروز در همایش تکریم از خیرین ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور امروز در همایش تکریم از خیرین مدرسه‌ساز که در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: به دلیل عدم اعتبار، این مراسم سال گذشته برگزار نشد و امسال سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، عزم خود را جزم کرد تا این مراسم تکریم را برگزار کند.

وی ادامه داد: شما خیرین راهی انتخاب کرده‌اید که راه سازندگی و انسان‌سازی واقعی است و در دنیایی که جنگ و خونریزی است، ما در سایه امنیت گرد هم جمع شده و برای کسب دانش فرزندانمان انگیزه‌ای به وجود می‌آوریم که این افتخار بزرگی است.

حافظی افزود: این حرکت 17 سال پیش آغاز شد و بعد از انقلاب اسلامی، اولین خیر، امام راحل بود که در آن زمان 50 میلیون تومان به این کار اختصاص داد؛ در روستاها و شهرهای کشور آثار کارهای شما مشهود است و شما زمینه ارتقاء دانش‌آموزان را فراهم کرده‌اید.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور یادآور شد: همگی ما به روز معاد اعتقاد داریم و شما افرادی واقع‌نگر هستید که برای دنیای واقعی خود سرمایه‌گذاری کرده و هر مدرسه‌ای که به وجود می‌آورید نعمت‌هایی است که برای کشور خلق می‌کنید.

وی گفت: همه دولتمردان و قاطبه مردم در این خصوص تلاش می‌کنند و شاهد بهره‌برداری از این سرمایه‌گذاری‌ها هستیم.

حافظی اضافه کرد: 6 هزار و 800 پروژه نیمه‌تمام در دولت باقی مانده و مجلس تصویب کرد خیرین می‌توانند در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنند و تا به حال 800 پروژه توسط خیرین به اتمام رسیده و 5 هزار و 400 پروژه نیمه‌تمام در اولویت سرمایه‌گذاری خیرین مدرسه‌ساز قرار دارد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور خاطرنشان کرد: خیرین مسکن‌ساز، دانشگاه‌ساز، کتابخانه‌ساز و راه و ترابری‌ساز نیز به برکت حرکت شما به وجود آمده است و در 550 شهرستان کشور مجامع خیرین داریم و در 31 استان این پرچم به مردم واگذار شده است و وزیر آموزش و پرورش و معاون عمرانی او نیز عضو آن هستند.

وی تصریح کرد: نه تنها در کشور بلکه در سراسر جهان این کار گسترش پیدا کرده است و با توجه به اینکه 10 درصد از مردم ملت‌ ما در خارج زندگی می‌کنند و فرزندانشان در آنجا تحصیل می‌کنند، خیرین برای آنها مدرسه ایرانی می‌سازند تا آنها ملیت و زبان خود را از دست ندهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار