امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119566
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در همایش بین‌المللی علمی راهبردی توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در همایش بین‌المللی علمی راهبردی توسعه گردشگری ایران با بیان اینکه در آموزه‌های دینی و تاکیدات قرآنی بر سیر و گردش تاکید شده است، اظهار کرد: گردشگری مسیری برای دست‌یابی به دستاوردهای اجتماعی، آموختن و علم‌آموزی است و باید از این طریق اقتصاد و فرهنگ را در سطح جامعه رونق داد.

وی ادامه داد: رهبری از منابع و جاذبه‌های گردشگری به عنوان ابزار توسعه، پیشرفت و بهبود وضعیت اشتغال و درآمدزایی یاد کرده‌اند و ایشان در سفر به خراسان رضوی فرمودند اگر مسئولان از مسئله گردشگری به شکل درست استفاده کنند آنگاه درآمدهای بسیاری کسب می‌شود و اوضاع عمومی بهبود می‌یابد.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: نگاه مطلوب رهبری و رئیس جمهور به حوزه گردشگری نشان می‌دهد که مسئله افزایش سهم گردشگری در اقتصاد ضروری است و این صنعت نقش بیشتری در تولید ناخالص ملی دارد.

رشیدیان با تاکید بر اینکه در پایان برنامه هفتم توسعه باید به درآمد ارزی 20 میلیارد دلاری در سال دست یابیم تا مشکلات و تنگناها در حوزه توسعه گردشگری رفع شود، افزود: عدم نهادینه کردن فرهنگ گردشگری، کمبود نیروهای آموزش دیده، نبود سرمایه‌گذاری و کمبود نیروی انسانی بخشی از چالش‌ها و مشکلات موجود در بخش گردشگری است.

وی ادامه داد: رونق گردشگری، توسعه پایدار اقتصادی را پرشتاب می کند و از سویی دیگر گردشگری و میراث فرهنگی می تواند به توسعه اشتغال، حمایت از بخش خصوصی، ترویج ارزش های اسلامی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.  

وی تصریح کرد: توسعه گردشگری در ابعاد سیاسی و امنیت ملی کشور تاثیرگذار است و این استان به دلیل دارا بودن مزیت‌های فرهنگی و اقتصادی این توانمندی را داراست تا به عنوان قطب فرهنگی جهان اسلام و با وجود مراکز متعدد تاریخی، موزه‌ها، آرامگاه‌ها و 90 رشته صنایع دستی پذیرای میلیون‌ها زائر و گردشگر خارجی باشد. 

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: سال گذشته 1.5 میلیون زائر و مسافر از کشورهای بحرین، عربستان، عراق و کویت وارد مشهد شدند که این آمار نشانگر استقبال بی‌نظیر مسافران و زائران برای سفر به این شهر است.

وی از افزایش 27 درصدی حضور زائران داخلی و خارجی در 6 ماه اخیر به مشهد خبر داد و افزود: وجود مراکز متعدد درمانی در مشهد و خراسان رضوی سبب شده تا زائران زیادی برای درمان بیماری‌های خود به این شهر سفر کنند و این امر ضرورت توسعه گردشگری سلامت را دو چندان می‌کند.

انتهای پیام/70005/ل40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها