امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119577
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،علی اکبر سیاری در بیست و ششمین همایش بین المللی بیماری های کودکان افزود: با توجه به افزایش قابل توجه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،علی اکبر سیاری در بیست و ششمین همایش بین المللی بیماری های کودکان افزود: با توجه به افزایش قابل توجه کمبود ویتامین D در کودکان کشور و نقش این ویتامین در سلامت کودکان و نتایج مطالعات اخیر که نقش کمبود ویتامین D را در افزایش خطر ابتلا به بیماری های غیر واگیر مانند سرطان، دیابت نوع 1، پوکی استخوان ( استئوپروز)، اختلالات خود ایمنی، MS ( مولتیپل اسکلروزیس) را در بزرگسالی نشان می دهد، مصرف قطره هایی که حاوی 400 IU 400 ویتامین D باشد، ضروری است.
 
وی با اشاره به اینکه کمبود ویتامین D در کودکان 15 تا 23 ماهه در سال 1391 در مقایسه با سال 1380 افزایش شدید، معنادار و نگران کننده‌ای داشته است، یادآور شد: گزارش وضعیت کمبود ویتامین D در کودکان 6 ساله در سال 91  نیز نگران کننده است.
 
سیاری، غنی سازی آرد با ویتامین D را از دیگر اقداماتی برشمرد که برای رساندن این ویتامین به اقشار جامعه باید مورد اجرا گذاشته شود.
 
وی گفت: غنی سازی شیر با ویتامین D نیز از دیگر راهکارهایی است که می‌تواند، بخشی از ویتامین مورد نیاز را در افرادی که به کمبود این ویتامین دچار هستند، جبران کند.
 
معاون بهداشتی وزارت بهداشت تصریح کرد: هر چند روند وضعیت ریز مغذی ها طی ۱۰سال اخیر در کودکان نشان داد که کم خونی کودکان در گروه های سنی 15 تا 23 ماهه و 6 ساله به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما هنوز در مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور شیوع کم خونی در کودکان بالاست.
 
وی با اشاره به اینکه سوءتغذیه یکی از مشکلات تغذیه ای شایع در کودکان زیر ۵ سال است، یادآور شد: پیامدهای نامطلوب سوء تغذیه کودکان از جمله اختلال در رشد و تکامل مغزی، جسمی، افزایش هزینه های درمانی و مراقبت های پزشکی، افت تحصیلی و تحمیل هزینه های سنگین به آموزش و پرورش کشور و از دست دادن روزهای کاری توسط والدین است.
 
وی گفت: این پیامدها بار سنگین مالی بر اقتصاد جامعه در بخش های دولتی و خصوصی و نیز هزینه های اجتماعی بالا بر خانواده ها وارد می سازد.

بیست و ششمین همایش بین المللی بیماری های کودکان و دوازدهمین همایش ملی پرستاری کودکان که روز پنجشنبه 24 مهر در مرکز طبی کودکان آغاز به کار کرد تا روز دوشنبه 28 مهر به کار خود ادامه می دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها