امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119581
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در نشست تصویب طرح جامع گردشگری کویر لوت در محل دفتر استاندار کرمان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در نشست تصویب طرح جامع گردشگری کویر لوت در محل دفتر استاندار کرمان اظهار داشت: طی بازدیدی که بعد از وقوع دو حادثه ناگوار در کویر از این منطقه داشتیم، متوجه شدیم کویر صاحب ندارد.

وی بیان داشت: جذابیت‌های بسیار زیادی در کویر است، اما خدماتی وجود ندارد و گرفتاری‌هایی هم برای گردشگران ایجاد می‌شود در نتیجه به این فکر افتادیم، ظرفیت‌های گردشگری کویر را در قالب یک بسته ببینیم و مطالعاتی در این زمینه آغاز شد.

استاندار کرمان ادامه داد: برای استفاده گردشگران از کویر استان کرمان باید دو هلی‌کوپتر در نظر گرفته شود و یکی از این هلی‌کوپترهای گردشگری برای استفاده گردشگران در منطقه مستقر شود.

رزم‌حسینی از پیش‌بینی ایجاد بازی‌های ورزش، شن‌درمانی، ماشین‌سواری، موتورسواری، دوچرخه‌سواری، شترسواری و ... در کویر استان کرمان با اجرای طرح جامع گردشگری کویر لوت خبر داد و افزود: طرح گردشگری کویر استان کرمان بسته کاملی است که در هیچ یک از نقاط ایران وجود ندارد.

وی اضافه کرد: 100 هزار نفر سالانه به کویر می‌روند، اما امکانات مناسبی در این منطقه وجود ندارد.

استاندار کرمان ادامه داد: شرکت هواپیمایی ماهان و بنیاد توسعه و عمران موقوفات سرمایه‌گذاران طرح گردشگری کویر هستند و محوریت کار با ماهان ایر است.

رزم‌حسینی با اشاره به تردد کاروان‌های موادمخدر در کویر تصریح کرد: با آبادانی و فعالیت‌های اقتصادی می‌توان جلوی ناامنی‌ها در کویر ایستادگی کرد و پاکسازی منطقه از وجود قاچاقچیان را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: خواستار راه‌اندازی پاسگاه دایمی در کویر برای خدمت‌رسانی به گردشگران و تامین امنیت مردم هستیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه مطالعات اولیه طرح گردشگری کویر لوت انجام شده است، گفت: میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان همکاری لازم برای اجرای طرح گردشگری کویر را انجام می‌دهد.

رزم‌حسینی عنوان کرد: برای اجرای طرح گردشگری کویر باید گام‌به‌گام جلو رویم و گام نخست این است که شرکت عمران کویر ثبت داده شود و سپس عملیات اجرایی فاز نخست کلید بخورد.

وی یادآور شد: دو رودخانه در کویر استان کرمان وجود دارد و وجود آب شیرین در این منطقه یک مزیت خوب برای توسعه گردشگری است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه راه‌اندازی هتل مجهز در کویر لوت یکی از نیازهای اولیه برای حضور گردشگران است، افزود: تمام مجموعه‌های استان کرمان در خدمت گردشگری هستند تا دیار کریمان متحول و آباد شود.

رزم‌حسینی تصریح کرد: امنیت با انجام فعالیت‌های اقتصادی ایجاد می‌شود و تاسیس ایران خودرو در بم منجر به تامین امنیت بیشتر در شرق استان کرمان شد.

انتهای پیام/80019/و30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها