امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119582
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روابط عمومی انجمن علمی  روانپزشکان ایران، سید محمد سید ابراهیمی با اعلام این خبر، گفت: احساس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از روابط عمومی انجمن علمی  روانپزشکان ایران، سید محمد سید ابراهیمی با اعلام این خبر، گفت: احساس غم یکی از شاخص‌های ابتلا به اختلال افسردگی است.

 وی یادآور شد: از آنجا که بسیاری از مراجعه‌ها به مراکز درمانی زیبایی صرفاً جنبه روانی دارد، می‌توان با تشخیص و درمان این علل  روانی از بسیاری  درمان های غیر ضروری زیبایی پیشگیری کرد.

*سطح تحصیلات پایین و شیوع افسردگی در مراجعان عمل‌های زیبایی

 سید ابراهیمی اظهار داشت: در این پژوهش که در آن شیوع افسردگی در 184 مراجعه کننده به درمانگاه زیبایی بیمارستان رازی از مرداد تا مهر 90 مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد، شیوع افسردگی در این بیماران به طرز معناداری از سطح معمول جامعه بالاتر بوده است.

وی گفت: بر اساس یافته های این تحقیق، بیشترین سنین شیوع اختلال افسردگی بین 20 تا 30 سال بوده است، همچنین بین شیوع افسردگی این مراجعان و سطح تحصیلات پایین آنان ارتباط معناداری کشف شد.

*لزوم علت‌یابی مراجعان عمل‌های زیبایی

وی تصریح کرد: ضروری است با توجه به هزینه و باری که عمل‌های جراحی زیبایی و مداخلات درمانی مربوط به آنها بر سیستم بهداشت درمان جامعه تحمیل می کند، علت مراجعه‌ها برای انجام این گونه اعمال علت‌یابی شود.

وی ادامه داد: غربالگری بیماران دارای اختلالات روانی در میان مراجعان به کلینیک‌های زیبایی و در صورت لزوم ارجاع بیماران به روانپزشک نه تنها می تواند، سهم بسزایی در بهبود کیفیت زندگی و روابط اجتماعی و حتی روند درمان بیماران داشته باشد بلکه از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

*تخت‌های بیماران مبتلا به اختلالات روانی یک‌سوم نیاز واقعی

 احمد جلیلی، رئیس انجمن علمی روانپزشکان، نیز در حاشیه این کنگره، اظهار داشت: در حال حاضر حدود 10 هزار تخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانی در کشور وجود دارد که این میزان یک سوم نیاز این بیماران است.

 وی افزود: در صورتی که بودجه تامین 20 هزار تخت اضافی برای بیماران روانی تامین شده، برای این کمبود برنامه ریزی هم صورت گیرد، باز هم رفع این کمبود سال ها به طول می انجامد.

*کمبود تخت‌های بیمارستانی مانع بستری شدن به موقع بیماران

 جلیلی تصریح کرد: کمبود تخت از جمله مشکلاتی است که مانع بستری شدن به موقع بیماران، ماندن آنها در لیست انتظار و مزمن شدن بیماری این بیماران می شود.

سی و یکمین کنگره سالیانه انجمن علمی روان پزشکان ایران که از روز 22 مهر سال جاری در بیمارستان میلاد تهران برگزار شد، روز گذشته به کار خود پایان داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها