امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119591
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان دزفول خوزستان تعداد 1970 عدد سکه تقلبی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری پلیس، با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان دزفول خوزستان تعداد 1970 عدد سکه تقلبی کشف و دو کلاهبردار سابقه دار در این شهرستان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان دزفول در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبر مبنی بر اینکه افرادی کلاهبردار بوسیله پیامک و تماس تلفنی اقدام به کلاهبرداری می نمایند، بلافاصله ماموران پلیس آگاهی این شهرستان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ احمد چنداز تصریح کرد: ماموران با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پس از شناسایی دو کلاهبردار، با هماهنگی مقام قضایی با استفاده از شیوه و شگرد پلیسی در عملیاتی ضربتی آنها را با 270 عدد سکه تقلبی دستگیر کردند.

وی در ادامه افزود: ماموران پلیس آگاهی با بررسی بیشتر متوجه شدند، متهمان در معاملات قبلی با استفاده از ترفندشان اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، که در این رابطه چند مالباخته شناسایی و تعداد 1700 عدد سکه تقلبی دیگر کشف شد.

این مقام انتظامی در خصوص نحوه کلاهبرداری متهمان بیان داشت: کلاهبرداران تحت عنوان فروشنده سکه های تقلبی پس از ارسال پیامک یا تماس با افراد ساده لوح، مبنی براینکه «من از عشایر منطقه هستم و تعداد زیادی سکه های باستانی و قدیمی پیدا نموده و قصد فروش آنها را دارم» با این ترفند از سوژه خود کلاهبرداری می کردند.

سرهنگ چنداز در خاتمه با اشاره به اینکه علیرغم هشدار های مکرر پلیس به شهروندان، باز هم برخی از افراد طعمه کلاهبرداری با پیامک های دروغین می شوند، تصریح کرد: شهروندان عزیز باید هوشیار باشند و فریب پیامک ها و تماس‌های افراد کلاهبردار و سود جو را نخورند و به محض دریافت پیامک یا تماس، سریعاَ مراتب را به پلیس اطلاع دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها