امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11960
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۴
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، گزارش‌های اسرائیلی از دیدار سازمان‌های اطلاعاتی واشنگتن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الجدید»، گزارش‌های اسرائیلی از دیدار سازمان‌های اطلاعاتی واشنگتن و تل‌آویو در آغاز بحران سوریه در پایگاهی امنیتی در سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش محور اصلی این دیدار اطلاعاتی بود که اسرائیل درباره شخصیت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و ویژگی‌های حکومت سوریه می‌توانسته در اختیار آمریکا قرار دهد.

در این نشست کارشناسان سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل پیش بینی کرده بودند که دمشق تنها بعد از چند ماه از آغاز بحران سقوط خواهد کرد و با توجه به محقق نشدن این پیش‌بینی سازمان‌های اطلاعاتی واشنگتن و تل‌آویو به اطلاعات کانال‌های دیپلماتیک خود روی آوردند.

بر اساس این اطلاعات تروریست‌ها به امید سقوط حکومت اسد در کمتر از یک سال با حمایت‌‌های فراوان وارد میدان شدند که با وارد شدن بحران سوریه به سال سوم خود این پیش بینی نیز با شکست مواجه شد.

به این ترتیب منابع آگاه اسرائیلی تأکید کرده‌اند که تل‌‌آویو به این نتیجه رسیده که دیگر نمی‌توان در برابر بشار اسد از زبان تهدید استفاده کرد و تهدید به جنگ با این کشور ممکن است به جنگی تمام عیار بدل شود.

به ادعای این منبع ، آنچه در سوریه رخ می‌دهد در واقع جنگ عربستان و آمریکا علیه ایران است و به همین دلیل ترکیه نیز با حکومت سوریه مخالفت می کند و نقش قطر در حمایت از گروه‌های تروریستی تنها در تبدیل شدن به پایگاهی نظامی برای آمریکا در حاشیه خلیج فارس خلاصه شده است.

این منبع افزود: تا زمانی که کشورهای منطقه نخواهند برای ثبات خود تاوانی بدهند هیچ نشستی نمی‌تواند بحران سوریه را از طریق راهکار نظامی حل کند.

این در حالی است که اسرائیل یکی از حامیان اصلی تسلیحاتی و مالی تروریست‌ها در سوریه است و در ماه گذشته این رژیم به چند پایگاه نظامی در سوریه حمله کرده است.

با توجه به شکست فشارهای غرب و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه برای سقوط رژیم سوریه این قدرت ها به راهکار سیاسی روی آورده اند و در همین راستا کنفرانسی با توافق واشنگتن و مسکو در ماه ژوئن در ژنو برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها