امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119607
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سیاست، غیرمعمول نیست که اهمیت فدای فوریت شود. امروز نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سیاست، غیرمعمول نیست که اهمیت فدای فوریت شود. امروز نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حال حاضر تمامی کاندیدهای انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا که در قرار است در ماه نوامبر (13 آبان ماه) برگزار شود، در حال صحبت از «ابولا» هستند، زیرا شیوع بیماری ابولا چیزی است که در سرخط خبرها قرار گرفته است. نمی‌توانیم بگوییم که این موضوع فوریت ندارد، اما در حالیکه حدود 18 روز تا برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره باقی مانده است، کمتر بحثی درباره موضوع مهم‌تری که اهمیت حیاتی دارد، صورت می‌گیرد. تهدید بزرگتر برای مردم آمریکا کدام است؟ ابولا یا درخواست ایران برای تسلیحات هسته‌ای؟ پاسخ ایران است اما بحث‌های کمپین انتخابات کنگره به موضوعات دیگر تخصیص یافته است.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارش خود به قلم «اد راجرز» با این مقدمه به مذاکرات هسته‌ای برای رسیدن به راه‌حل جامع هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) تا 24 نوامبر اشاره کرد و نوشت، سازمان ملل پیشتر مهلت مذاکرات هسته‌ای را از ماه ژوئیه به 24 نوامبر تمدید کرد اما بحث‌ها درباره مذاکرات راه‌حل جامع کاهش یافته است.

واشنگتن‌پست ادامه داد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا احتمالاً تمایل دارد در صورتی که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا موفق به حصول توافق نهایی با ایران تا مهلت تعیین شده نشد، تا جایی که ممکن است مهلت مذاکرات را تمدید کند. اما در حالیکه صدای تیک تاک شمارش معکوس مهلت مذاکرات بلند و بلندتر می‌شود، بحث تمدید مهلت مذاکرات در مباحثات سیاسی داخل واشنگتن و مکان‌های دیگر مطرح نمی‌شود.

این روزنامه آمریکایی سپس به انتخابات میاندوره‌ای کنگره اشاره کرد و نوشت که جای تأسف است که از کاندیدای انتخابات کنگره در خصوص تمایل آنها برای حمایت از حمله به ایران در صورتیکه این کشور به تقاضای جامعه بین‌الملل درباره برنامه هسته‌ای عمل نکند، سوالی پرسیده نمی‌شود.

واشنگتن‌پست ادامه داد که وظیفه رسانه‌ها است که موضوعات مهم را (همچون ایران) مطرح کنند و از کاندیداهای انتخاباتی بخواهند که نظرات خود را درباره گزینه‌های مهم و جدی مطرح کنند. آنطور که فهمیده می‌شود، اسرائیل دولت آمریکا را غیرقابل اعتماد می‌داند و به طور قطع آنها مستقل از واشنگتن در صورت شکست مذاکرات، طرح‌های احتمالی خود را پیش می‌برند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار