امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119612
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، تولید نفت و گاز شرکت میادین نفتی دولتی آرژانتین موسوم به «وای‌پی‌اف»  با ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، تولید نفت و گاز شرکت میادین نفتی دولتی آرژانتین موسوم به «وای‌پی‌اف»  با گذشت 2 سال از ملی شدن صنعت نفت این کشور به میزان 10 درصد رشد کرده و طی این مدت بیش از 3 میلیون و 600 هزار دلار درآمد به همراه داشته اشت.

بعد از اینکه در سال 2012، دولت ساختار شرکت «وای‌پی‌اف» را پس از سلب مالکیت 51 درصد از ذخایرش که در دست شرکت اسپانیایی «رپسول» بود بازسازی کرد، تراز تجاری ذخایر هیدروکربنی آرژانتین بالا رفت.

در سال 2014 شرکت نفت دولتی آرژانتین واردات گاز طبیعی مایع را کاهش داد و این امر درآمد کشور را از میزان 732 میلیون دلار در سال 2013 به هزار و 134 میلیون دلار در سال جاری رساند؛ در حالی که در آمد حاصل از صادرات مشتقات نفت نیز افزایش یافته است.  

زمانی که شرکت اسپانیایی «رپسول» کنترل شرکت «وای‌پی‌اف» را به دست گرفت، فروش تولیدات کاهش یافت و در زمینه فروش گاز از 9.38 درصد به 6.95  درصد رسید؛ اما از ماه مه سال جاری (اردیبهشت 93) با ملی‌سازی صنعت نفت روند کاهشی تولیدات و صادرات متوقف و معکوس شد.

شرکت «وای‌پی‌اف» در ماه ژوئن سال جاری (خرداد 93) به رشد قابل توجهی در میزان تولیدات نفتی و گازی دست یافته است، به طوری که این میزان به 32 هزار و 700 متر مکعب نفت و 28.9 میلیون متر مکعب گاز در روز رسیده است، رقمی که نسبت به سال گذشته بسیار بالاتر است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها